سایبان برقی و سایبان تبلیغاتی ایران سایبان
سایبان پوششی
16 اردیبهشت 1396
نصب سایبان برقی
نصب سایبان
16 اردیبهشت 1396
نمایش همه
سایبان آفتابگیر

سایبان آفتابگیر

5
(1)

سایبان آفتابگیر

سایبان آفتابگیر یکی از سایبان هایی است که به وفور در ویلا ها و آپارتمان ها مشاهده می شود. به این سایبان، سایبان حیاط و سایبان خودرو نیز می گویند.

خرید سایبان آفتابگیر

سایبان این امکان را برای افراد فراهم می کند. تا مکان هایی که سقف ندارند. را به صورت سقف دار در بیاورند. سایه بان آفتابگیر انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط مکان مورد نظر باید نوع مناسب آن را انتخاب کرد. در ادامه به معرفی بهتر این سایبان و انواع آن می پردازیم.

آفتابگیر

سایبان آفتابگیر چیست؟ و این مدل از چه جنس هایی ساخته می شود؟

آفتابگیر یکی از تجهیزاتی است که برای مسقف کردن فضاهای باز استفاده می شود. با استفاده از این سایبان می توانید در روزهای آفتابی، بارانی و برفی از فضای آزاد خود به نحو احسن استفاده کنید. از سایبان نورگیر یا آفتاب گیر برای ایجاد سایه در کنار استخر نیز استفاده می شود. این گونه می توان در روزهای گرم تابستانی از فضای آزاد استفاده کرد.

به صورت کلی چادر آفتابگیر را از جنس های بسیار مختلفی می سازند. از مزایای استفاده از این سایبان می توان به ضد آب بودن و ضد باد بودن آن نیز اشاره کرد. با استفاده از آن می توانید جلوی باد را بگیرید و از فضای خود لذت ببرید. یک طرف این سایبان ها به دیوار متصل می شود و می توانند متحرک باشند. به همین دلیل هر زمانی که به سایبان احتیاجی نداشتید می توانید به آسانی آن را جمع کنید. برای ساخت سایبان از فلزهایی سبک همانند آلومینیوم و آهن نیز استفاده می شود. سایبان ها را در اندازه های مختلفی می سازند.

قیمت سایبان آفتابگیر

قیمت سایبان آفتابگیر

این نوع سایبان در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

سایبان آفتابگیر را می توان در هر مکانی که سقف ندارد به کار برد. از این سایبان می توان به عنوان سایبان مغازه برای جلوگیری از ورود نور خورشید و آب باران استفاده کرد. سایبان تراس و بالکن نیز شامل کاربردهای این سایبان است. اگر در حیاط خود می خواهید فضایی مسقف برای پارک کردن ماشین خود ایجاد کنید، سایه ساز بهترین گزینه است. زیرا ماشین شما را در شرایط‌ مختلف آب و هوایی محافظت می کند.

انواع سایبان آفتابگیر

سایبان آفتابگیر بر اساس نوع حرکت خود به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شود. در واقع این نوع سایبان دائمی است. از مزایای این سایبان می توان به طول عمر بالای آن اشاره کرد. نوع متحرک دارای قابلیت باز و بسته شدن است. یعنی هر وقت که بخواهید می توانید سایبان را باز و از آن استفاده کنید. هر زمانی هم که سایبان احتیاج نداشتید آن را ببندید. سایبان های متحرک خود به دو نوع  آفتابگیر دستی و سایبان برقی تقسیم می شوند. سایبان دستی با استفاده از نیروی دست باز و بسته می شود. و برای فضاهای کوچک مناسب تر است. اما نوع برقی آن با استفاده از موتور و به صورت کاملاً اتوماتیک باز و بسته می شود. سایبان هایی با ابعاد بزرگتر بهتر است برقی باشند. از این مدل ها به عنوان سایبان تبلیغاتی هم استفاده می شود.

بارانگیر

بارانگیر

مکان سایبان آفتابگیر در ساختمان ممکن است بالای پنجره، درب، یا بالای پیاده‌رو باشد.اضافه کردن ستون، سایبان آفتابگیر را تبدیل به کانوپی ‏می کند.

سایبان آفتابگیر معمولاً از کرباس تشکیل شده است. که با فیبر اکریلیک، رشتۀ پلی‌استر یا پنبه بافته شده است. سایبان آفتابگیر روی سازه ای سبک از آلومینیوم، آهن، فولاد و … ساخته می شود.  آفتابگیر سایه ایجاد می‌کند و از بادهای شدید جلوگیری می‌کند و حفاظی در مقابل باران و برف است.

در مناطقی که هوای زمستانی دارند. بیشتر سایه بان آفتابگیر ها در انتهای تابستان نیازی نیست که پایین آورده شوند. بلکه به همان صورت در کنار ساختمان سایبان آفتابگیر ها را جمع می‌کنند. و در طول زمستان به همین صورت باقی می‌مانند و برای چنین شرایطی طراحی و ساخته می شوند.

نمونه کارهای سایبان

این مطلب برایتان مفید بود؟

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×