سایبان کشویی
سایبان کشویی
12 اردیبهشت 1401
سایبان آکاردئونی
سایبان آکاردئونی
12 اردیبهشت 1401
نمایش همه
بارانگیر

بارانگیر

3
(2)

بارانگیر

بارانگیر محصولی کاملا کاربردی برای جلوگیری از نفوذ آب برف و باران به داخل انواع ساختمان اداری، تجاری و مسکونی می باشد. و گاهی میتوان از آن بجای سایبان استفاده نمود.

سفارش و خرید بارانگیر

سایبان باربیکیو

توضیحاتی در مورد بارانگیر

بارانگیر پنجره یا سایبان پلی کربنات، سازه ای بسیار کاربردی است. که می تواند بر روی پنجره و یا حتی درب هایی که کاور مناسب ندارند، نصب شود.  این سازه کمک می کند تا بتوان از نفوذ آب باران به داخل ساختمان جلوگیری کرد. باران گیرها معمولا با ابعاد مختلفی قابل تولید هستند. تنوع ابعاد باعث می شود تا برای انواع درب و پنجره بتوان از این نوع سازه یا سایبان درب استفاده نمود. درب و پنجره های هر ساختمان ممکن است. با ساختمان دیگر از نظر ابعاد متفاوت باشند. بدین ترتیب شرکت آقای سایبان با توجه به سفارش مشتری ابعاد سازه را مشخص کنند.

اشکال باران گیر

شکل این سازه را می توان بر اساس معماری و کاربرد ساختمان انتخاب کرد. معمولا ایران سایبان این سازه ها را به شکل مدرن طراحی کنند. این موضوع باعث می شود تا بتوان برای ساختمان های بسیار شیک و لاکچری هم از این محصول بسیار کاربردی استفاده کرد. بدین ترتیب کمتر مکانی را می توان پیدا کرد که نیازی به باران گیر برای پنجره های آن نباشد.

باران گیر

باران گیر

بارانگیر چیست؟

بارانگیر سازه ای است که حمل و نقل آن بسیار راحت است. و معمولا مشتریان مشکلی با انتقال آن به محل نصب ندارند. البته شرایطی نیز فراهم شده تا مشتریان بتوانند محصول مورد نظر خود را در محل نصب تحویل بگیرند. این موضوع باعث می شود تا مشکل خاصی برای مصرف کننده به وجود نیاید. راحت بودن خرید باران گیر باعث شده تا از اقصی نقاط کشور مشتریان مجموعه ایران سایه بان را انتخاب کنند. این انتخاب باعث می شود تا هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت بهترین خدمات را دریافت نمایند. اگر شما نیز قصد خرید باران گیر را دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید، با ما همراه باشید.

باران گیر

 

اهمیت استفاده از بارانگیر 

بارانگیر یکی از سازه هایی به شمار می رود. که نصب آن در هر ساختمانی ضروری به نظر می رسد. شما در هر نقطه از کشور که زندگی می کنید، قطعا در فصل های پاییز، زمستان و بهار شاهد بارش برف یا باران هستید. معمولا برف و باران باعث می شوند تا مقداری رطوبت به داخل ساختمان نفوذ کند. هیچ فرقی نمی کند که ساختمان مسکونی، تجاری یا اداری است، در هر صورت این پدیده مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

جلوگیری از نفوذ آب باران

بارانگیر محصولی است که به راحتی می تواند از نفوذ رطوبت به داخل انواع ساختمان ها جلوگیری کند. حتما تا به حال شاهد خیس شدن فرش، موکت و یا پرده های ساختمان بوده اید. این موضوع باعث می شود تا هم اقلام نامبرده کثیف شوند و هم بوی نامطبوعی بگیرند. در چنین حالتی باید اقدام به شست و شوی آنها کرد که کاری زمان بر و بعضا طاقت فرسا به شمار می رود. از این رو نصب باران گیر همیشه می تواند راهی راحت و آسان و برای جلوگیری از این مشکلات باشد.

زیبایی ظاهری باران گیر 

بارانگیر علاوه بر کارایی بسیار مطلوب و مفیدی که دارد، می تواند به شکل کاملا لوکس و زیبا ساخته شود. این موضوع کمک می کند تا بتوان ساختمان های شیک مثل ویلاها را نیز تحت پوشش قرار داد. ویلاها، هتل ها و… که باید ظاهری شیک داشته باشند، معمولا نیاز به تجهیزات لوکس دارند. با توجه به طراحی بسیار حرفه ای انواع بارانگیر و امکان تولید آنها به صورت برقی، این سازه می تواند کمک زیادی به شکل ظاهری ساختمان ها بکند. اگر تمایل دارید با سایبان پلی کربنات بیشتر از قبل آشنا شوید، همچنان همراه ما بمانید.

نمونه کارها

استفاده از بارانگیر در اقلیم های مختلف آب و هوایی

بارانگیر محصولی است که می توان گفت بدون توجه به اقلیم آب و هوایی، در همه مناطق باید از آن استفاده شود. برای اثبات این ادعا ما را همراهی کنید تا توضیحاتی مختصر و مفید را خدمت شما همراهان عزیز ارائه دهیم. قطعا همه ما می دانیم که دو نوع اقلیم غالب در کشور وجود دارد که در یکی از آنها بارش برف و باران زیاد است و در اقلیم دیگر تابش آفتاب سوزان پدیده غالب به شمار می رود. همانطور که مستحضر می باشید هر دو اقلیم می توانند مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورند.

استفاده در مناطق سرد

در اقلیمی که بارش برف و باران پدیده غالب به شمار می رود، نفوذ رطوبت به داخل ساختمان اذیت کننده است. بدین ترتیب حتی الامکان باید از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان ها جلوگیری کرد. برای این منظور باران گیر گزینه ای بسیار مطلوب به شمار می رود. این محصول می تواند به راحتی جلوی نفوذ رطوبت باران و برف به داخل ساختمان را بگیرد. با توجه به مشکلاتی که رطوبت می تواند در هنگام نفوذ به ساختمان ایجاد کند، استفاده از باران گیر بسیار حیاتی به نظر می رسد.

مشاوره رایگان خرید بارانگیر

استفاده در مناطق گرم 

بارانگیر فقط مختص به اقلیم های پر باران نیست، بلکه در اقلیم های گرم و خشک نیز می توان از آن بهره لازم را برد. این سازه ها در اقلیم های گرم و خشک در فصول سرد سال که شاهد باران هستیم، همان کارایی اقلیم های باران خیز را دارند. در فصل هایی که شاهد بارش باران نیستیم هم سپری در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب به شمار می روند. نور مستقیم آفتاب در اقلیم های گرم و خشک می تواند آسیب های زیادی به محصولات مختلف وارد نماید. تغییر رنگ و پوسیدگی پرده، موکت و قالی از جمله آسیب های نور مستقیم آفتاب به شمار می روند.

قیمت بارانگیر

 

چه عواملی در کیفیت باران گیر موثر می باشند؟

یکی از عوامل موثر در افزایش کیفیت بارانگیر، استفاده از مواد و متریال با کیفیت مطلوب می باشد. معمولا متریال مختلفی را می توان برای ساخت بارانگیر مورد استفاده قرار داد. هر چقدر در انتخاب مواد و متریال دقت بیشتری داشته باشیم، قطعا کیفیت نهایی سازه نیز افزایش می یابد. البته این کیفیت در برخی موارد باعث افزایش قیمت تمام شده محصول می شود. بدین ترتیب زمانی می توان با استفاده از متریال مرغوب کیفیت باران گیر را افزایش داد که از نظر قیمت محدودیت خاصی وجود نداشته باشد.

بارانگیر ساختمان

بارانگیر ساختمان

تجربه در تولید بارانگیر ساختمان 

از دیگر عواملی که می تواند باعث افزایش کیفیت باران گیر شود، تجربه کادر تولید شرکت سازنده می باشد. کادر تولید عملیات طراحی و ساخت سازه را بر عهده می گیرد. اگر طراحی و ساخت سازه به بهترین شکل ممکن انجام نشود، قطعا کارایی مورد نظر را نخواهد داشت. شکل سازه، ابعاد سازه و… همگی بر روی کارایی سازه تاثیر می گذارند. بدین ترتیب هرگز نباید از این موارد چشم پوشی کرد، تا بتوان محصولی با کیفیت مطلوب را تهیه کرد.

استفاده از تجهیزات مدرن در تولید 

یکی دیگر از عوامل موثر بر روی کیفیت بارانگیر، استفاده از تجهیزات مدرن در ساخت آن می باشد. برای مثال اگر این محصول به صورت برقی ساخته شود، قطعا کیفیت آن افزایش می یابد. برای این کار کافی است موتور الکتریکی برای آن تعبیه شود. این موتور الکتریکی وظیفه دارد در هنگام صدور فرمان از طریق کنترل یا ریموت، باران گیر را باز یا بسته نماید. این کار باعث می شود تا مصرف کننده بتواند راحت تر از این سازه استفاده نماید. از طرفی دیگر بر روی شیک و زیبا شدن سازه نیز موثر است. همه این موارد باعث شده تا اغلب مشتریان به دنبال خرید باران گیر برقی یا اتوماتیک باشند.

بارنگیر تراس و بالکن

اجزای بارانگیر

هر کدام از اجزای باران گیر کارایی مخصوص به خود را دارند. و از کنار هم قرار دادن آنها، باران گیر ساخته می شود. در هنگام خرید این سازه باید توجه شود تا همه اجزای باران گیر کیفیت و کارایی لازم را دارند. در صورتی که یکی از این اجزا کیفیت لازم را نداشته باشد، ممکن است در عملکرد کلی باران گیر اختلال ایجاد کند.

براکت بارانگیر

این قطعه یکی از اصلی ترین اجزای مورد استفاده در بارانگیر به شمار می رود. نگهدارنده را معمولا از جنس پلیمر تولید می کنند. پلیمر دارای الیاف برای براکت ها گزینه مناسبی است. زیرا باعث می شود مقاومت براکت در برابر سرما و گرما بسیار بیشتر شود. همچنین براکت در برابر رطوبت ناشی از برف و باران بسیار مقاوم است. بدین ترتیب جنس براکت می تواند در افزایش عمر این سازه ها نقش اساسی داشته باشد.

پایه بارانگیر

پایه بارانگیر

زهوار عقب و جلو یا فیکسینگ بار

جنس این زهوار یا فیکسینگ بار از آلومینیوم می باشد. کارایی این قطعات نیز آب بندی ورق های پلی کربنات ، آبچکان و دیوار می باشد. استفاده از فیکسینگ بار در باران گیر بسیار مفید و ضروری است.

ورق پلی کربنات

از جمله ورق های پلی کربنات که در انواع بارانگیر مورد استفاده قرار می گیرند. می توان به ورق فلت 3 میلیمتری و دوجداره 6 میلیمتری اشاره نمود. این ورق ها معمولا در شیار فیکسینگ بار یا زهوار و براکت نصب می شوند.

رول بولت

پیچ رولی از اجزای مهم بارانگیر محسوب می شود. این قطعه وظیفه دارد. براکت ها را بر روی دیوار یا پروفیل نگه دارد. فیکس شدن و محکم شدن براکت ها بر روی دیوار یا پروفیل جهت نصب اصولی باران گیر از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 

براکت بارانگیر

 

انواع باران گیر

بارانگیر دارای انواع مختلفی است. هر کدام از آنها دارای شکل ظاهری گوناگون اما کارایی یکسان می باشند. باران گیر را ایران سایبان از نظر تکنولوژی ساخت متنوع می سازند. وجود یا عدم وجود تکنولوژی در این سازه نقش موثری در کیفیت، کارایی و زیبایی آنها دارد. با توجه به توضیحاتی که ارائه شد، نیاز است در هنگام خرید، انواع بارانگیر را به خوبی بشناسیم. همراه ما باشید تا به صورت مختصر و مفید با انواع باران گیر آشنایی پیدا کنید. در اینجا قصد داریم دو نمونه کلی باران گیر را معرفی کنیم.

 • باران گیر ثابت

یکی از قدیمی ترین و پر مصرف ترین نمونه های بارانگیر، نوع ثابت آن است. این نوع از باران گیرها معمولا امکان جمع شوندگی ندارند. بدین ترتیب همیشه بار می مانند. این نوع سازه دارای مزایا و معایبی هستند. مزیت آنها سادگی، ارزان بودن و استهلاک کم می باشد. از معایب آنها نیز می توان به عدم باز و بسته شدن اشاره کرد. افرادی که قصد دارند با هزینه کم محصولی بسیار باکیفیت را تهیه کنند، می توانند از این محصول بهره لازم را ببرند. در سال های اخیر باران گیرهای ثابت همچنان مانند قبل مشتریان مخصوص خود را دارند.

نصب بارانگیر

نصب بارانگیر

 • باران گیر متحرک

بارانگیر متحرک را می توان نوع مدرن این سازه ها دانست. شرکت های سازنده معمولا با نوآوری و تغییر و تحولات گسترده، محصولات باکیفیت و زیبا را جایگزین محصولات قدیمی تر می کنند. در زمینه تولید باران گیر نیز این اتفاق با تولید باران گیر متحرک افتاده است. این باران گیرها دارای موتور الکتریکی برای باز و بسته شدن می باشند. بدین ترتیب در زمانی که به آن نیاز باشد می توان آن را به راحتی باز کرد. هر زمانی که نیاز به آن نداشته باشیم نیز به راحتی می توانیم آن را جمع کنیم.

ساخت بارانگیر

ساخت بارانگیر

عوامل موثر در قیمت بارانگیر

 • نوع بارانگیر

یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت بارانگیر، نوع آن می باشد. با توجه به توضیحاتی که قبلا ارائه شده متوجه شدیم که دو نوع باران گیر داریم. یکی از آنها ثابت و دیگری متحرک می باشد. همانطور که می دانید سیستم پیچیده تری در تولید باران گیر متحرک به کار رفته است. این موضوع باعث می شود تا قیمت باران گیر متحرک بیشتر از قیمت باران گیر ثابت باشد. از این رو در هنگام انتخاب نوع باران گیر، باید به موضوع توجه کافی داشته باشیم.

 • متریال

جنس متریال به کار رفته در ساخت بارانگیر از دیگر مواردی است که می تواند بر روی قیمت تمام شده تاثیر بگذارد. معمولا متریال های مختلفی برای اجزای متفاوت باران گیر در بازار موجود می باشد. با توجه به اینکه کیفیت و قیمت سازه تا چه میزان مهم هستند، متریال انتخاب می شوند. کاملا طبیعی است که هر چه متریال با کیفیت تری انتخاب شود، قیمت سازه نیز بیشتر می شود. بهتر است همیشه کیفیت را به قیمت ترجیح بدهیم.

شرکت ایران سایه بان

شرکت ایران سایه بان

 • طراحی

نوع طراحی از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت بارانگیر می باشد. باران گیرها معمولا به شکل های مختلفی طراحی می شوند. برای مثال بعضی از آنها ممکن است شکل گنبدی داشته باشند، در صورتی که برخی از آنها شیب دار، قوس دار یا صاف طراحی می شوند. بدین ترتیب در هنگام سفارش نوع باران گیر باید به قیمت آن نیز توجه شود.

 • مقدار بازشو

هر چقدر مقدار بازشو یا پیش آمدگی بارانگیر بیشتر شود، قیمت تمام شده آن نیز بیشتر می شود. بهتر است مقدار بازشو بر اساس نیاز تعیین شود. جایی که نیاز نیست، نباید این مقدار را بی دلیل افزایش داد. به طور معمول میزان بازشو باران گیر می تواند 80، 100 یا 150 سانتی متر باشد.

بارانگیر پنجره

 

روکش باران گیر از چه موادی انتخاب می شود؟

بارانگیر محصولی است که می توان روکش آن را از جنس های مختلف انتخاب کرد. البته در هنگام انتخاب روکش مناسب برای باران گیر باید به یک سری نکات توجه داشته باشیم. برای مثال باید دقت داشته باشیم که روکش بتواند از ورود آب، نور آفتاب و گرد و خاک به داخل ساختمان جلوگیری کند. همچنین باید توجه داشته باشیم که روکش انتخاب شده زیبایی لازم را نیز به سازه ببخشد. روکش هایی که ظاهر مناسبی ندارند، حتی اگر کارایی ایده آلی داشته باشند، باز هم با استقبال کافی مواجه نخواهند شد.

 • روکش شیشه ای

یکی از زیباترین و کاربردی ترین روکش ها برای انواع بارانگیر، شیشه است. باران گیر شیشه ای سال هاست که در انواع ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. تنها حساسیت شیشه به ضربه است که می تواند مشکلاتی به وجود بیاورد. با توجه به اینکه معمولا در ارتفاع نصب می شوند، رد اغلب موارد ضربه خاصی هم به بارانگیر شیشه ای وارد نمی شود. همه این موارد باعث شده اند تا استفاده از باران گیر شیشه ای برای سال های طولانی مرسوم باشد.

 • روکش پلی کربنات

روکش پلی کربنات از بهترین و مدرن ترین روکش های مناسب برای انواع بارانگیر به شمار می رود. این روکش ها بسیار سبک هستند. این موضوع باعث می شود تا وزن کلی سازه در حد استاندارد باقی بماند. روکش پلی کربنات هم در برابر رطوبت و هم در برابر نور آفتاب مقاومت بسیار مطلوبی دارد. این روکش ها معمولا به خاطر شیک و زیبا بودن در هر مکانی قابلیت استفاده دارند.

باران گیر درب

باران گیر درب

مزایای بارانگیر 

 • مانع تابش مستقیم نور آفتاب

نور آفتاب یکی از مخرب ترین عواملی است که می تواند به داخل ساختمان های مختلف ورود کند. نور آفتاب تاثیرات منفی بر روی انواع قالی، موکت، پرده و حتی انواع لوازم خانگی می گذارد.

 • کمک به چشم نوازی بیشتر ساختمان

زیبایی و چشم نوازی از مهمترین مزایای باران گیر به شمار می رود. زیبایی کمک می کند تا بتوان در ساختمان های مدرن نیز از بارانگیر استفاده کرد

 • وزن بسیار سبک

وزن سبک باعث می شود تا نصب و همچنین حمل و نقل این سازه راحت تر شود.

 • نصب سریع و آسان

نصب سریع و راحت باعث می شود تا هزینه های مربوط به نصب و راه اندازی کمتر شوند.

نصب سایبان

نصب سایبان

 • پایین بودن هزینه تولید و نصب

کم بودن هزینه تولید و نصب کمک می کند تا استفاده از این سازه ها مقرون به صرفه باشد. این موضوع باعث می شود تا افرادی که محصولی با قیمت مناسب نیاز دارند نیز بتوانند از این سازه ها استفاده کنند.

 • مقاومت در برابر خش و ضربه

ضد خش و ضد ضربه بودن می تواند به افزایش طول عمر باران گیر کمک زیادی بکند. بدین ترتیب برای مدت زمان طولانی می توان از این سازه استفاده کرد. این ویژگی به کاهش هزینه تعمیر و نگهداری انواع باران گیر نیز کمک می کند.

 • مقاومت بالا در مقابل انواع شرایط نامساعد جوی

مقاومت در برابر شرایط نامساعد جوی سبب می شود تا بتوان در هر اقلیم آب و هوایی از این سازه استفاده کرد.

 • امکان تولید با رنگ های متنوع

تنوع در رنگ ها به افزایش رضایت مصرف کنندگان کمک زیادی می کند. بدین ترتیب هر فردی می تواند بر اساس سلیقه ای که دارد، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کند.

باران گیر پلی کربنات

باران گیر پلی کربنات

آشنایی با کاربرد انواع بارانگیر

بارانگیر سازه ای بسیار کاربردی به شمار می رود. معمولا هر فردی ممکن است به منظور متفاوتی از بارانگیر استفاده نماید. اما با توجه به نام این سازه، بیشترین کاربرد آن برای جلوگیری از نفوذ رطوبت باران به داخل ساختمان می باشد. پنجره هایی که کاور مناسبی ندارند، معمولا در هنگام بارندگی یا حتی شست و شوی نمای ساختمان، نشتی زیادی خواهند داشت. با استفاده از باران گیر به راحتی می توان از نشتی رطوبت باران، برف و یا شست و شوی درب و پنجره ها جلوگیری کرد.

نمونه کارهای سایبان

از دیگر کاربردهای گسترده بارانگیر می توان به جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب اشاره کرد. نور مستقیم آفتاب در مناطق جنوبی کشور بیشتر از سایر نقاط تابیده می شود. زمانی که شاهد تابش نور مستقیم آفتاب هستیم، وجود یک کاور بر روی درب و پنجره می تواند مانع بسیار خوبی برای جلوگیری از تابش نور باشد. روکش انواع بارانگیر معمولا در مناطق گرمسیری به نحوی انتخاب می شود که علاوه بر رطوبت، مانع از عبور نور آفتاب نیز بشود.

سایبان کنتور

از دیگر کاربردهای بارانگیر این است که می توان به عنوان حفاظ کنتور برق و گاز از آن استفاده کرد. کنتورهای برق و گاز را بهتر است در مکانی ایمن نگهداری کنیم. رطوبت باران به خصوص برای کنتور برق مضر است و می تواند خطرآفرین باشد. با استفاده از بارانگیر می توان مکانی امن را برای پوشش کنتورها فراهم کرد. این سازه کمک می کند تا بتوان با اطمینان خاطر بیشتری به امور روزمره رسیدگی کرد.

باران گیر تراس

باران گیر تراس

آشنایی با روش های مختلف خرید بارانگیر

اگر شما نیز تصمیم خود را برای خرید بارانگیر گرفته اید، با ما همراه باشید. تا انواع روش های خرید باران گیر را برای شما معرفی کنیم. برای خرید باران گیر دو روش کلی وجود دارد.

خرید حضوری سایبان و بارانگیر

یکی مراجعه حضوری به شرکت ایران سایه بان یا نمایندگی های مربوطه و دیگری مراجعه به سایت یا شبکه های اجتماعی شرکت سازنده می باشد. روش اول ممکن است با سختی هایی همراه باشد، زیرا باید با دردسرهای فراوانی که وجود دارد، خود را به شرکت سازنده یا نمایندگی آن برسانید. با توجه به این موارد روش دوم همیشه طرفداران بیشتری دارد. زیرا برای خرید اینترنتی محدودیت زمانی و مکانی وجود ندارد. از داخل خانه یا محل کار خود نیز به راحتی می توان محصول مورد نظر خود را سفارش داد.

نمونه کارهای سایبان

خرید اینترنتی بارانگیر

شرکت ایران سایبان امکان خرید حضوری و آنلاین را برای مشتریان خود فراهم کرده است. این موضوع باعث شده تا همه افراد بتوانند بارانگیر مورد نظر خود را از مجموعه ایران سایبان تهیه کنند.

خرید انواع بارانگیر و سایبان

این مطلب برایتان مفید بود؟

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.

Average rating 3 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×