فروش سایبان چتری
فروش سایبان چتری
13 بهمن 1400
اندازه گیری سایه بان
اندازه گیری سایبان
13 بهمن 1400
نمایش همه
چادر پنجره

چادر پنجره

5
(1)

سایبان پنجره 

سایبان پنجره نوعی پوشش خاص است که در بالای پنجره در قسمت بیرونی ساختمان نصب می شود. این نوع پوشش برای محافظت از پنجره و ساختمان حائز اهمیت است.

سایبان پنجره چیست و برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

سایه بان پنجره نوعی پوشش خاص است. که در بالای پنجره در قسمت بیرونی ساختمان نصب می شود. برای محافظت از پنجره  و در نتیجه، داخل ملک – در برابر عناصر داخلی طراحی شده است.

سایبان‌های پنجره در سبک‌های مختلفی تولید می‌شوند. و می‌توانند از طیف وسیعی از مواد ساخته شوند. در حالی که سایبان‌های سنتی شکل ثابتی دارند.

سایبان های پنجره از آن دسته اکسسوری هایی هستند که اغلب در خانه ها، ویترین فروشگاه ها یا دفاتر کار می بینید. و اصلاً به دلیل نصب آن ها فکر نمی کنید. این سایبان ها نوعی سقف کوچک هستند. که بر روی یک پنجره یا یک در نصب می شوند. با این تفاوت که به آن سایبان می گویند. آن‌ها در رنگ‌ها و سبک‌های زیادی وجود دارند تا با طراحی بیرونی ساختمان مطابقت داشته باشند.

اگر خانه یا محل کسب و کار در حال حاضر دارای یک در ورودی و پنجره های زیادی است، قطعاً به سایبان مناسب برای آن ها فکر کرده اید. سایبان پنجره ممکن است به زیبایی و جذابیت کلی خانه کمک کند، اما آیا نصب سایه بان پنجره در خانه شما علاوه بر ظاهر عالی، مزایای قابل توجهی دارد؟

چادر پنجره ارزش زیبایی شناختی زیادی دارد. و می تواند جذابیت خانه شما را افزایش دهد. اما کاربردهای عملی مختلفی نیز ارائه می دهند. بسیاری از مردم به نصب سایبان های پنجره فکر می کنند. اما هرگز به آن دست نمی یابند، عمدتاً به این دلیل که مطمئن نیستند. سرمایه گذاری ارزش آن را دارد یا خیر.

سایه بان پنجره

سایه بان پنجره

سایبان پنجره چگونه می تواند به محافظت از خانه کمک کند؟

اگر در مورد نصب سایبان پنجره در خانه خود تردید دارید، به برخی از مزایای نصب سایبان پنجره روی پنجره خانه خود نگاهی بیندازید:

به خانه ای با انرژی کارآمدتر کمک می کند

سایه بان یا روکش یک پوشش ثانویه است. که به دیوار بیرونی ساختمان متصل می شود. هدف اصلی سایبان پنجره جلوگیری از تابش مستقیم خورشید از طریق پنجره است و در عین حال اجازه می دهد نور طبیعی از پنجره عبور کند. با توجه به آنچه گفته شد، سایبان‌هایی که بالای پنجره‌ها نصب می‌شوند، می‌توانند باعث صرفه‌جویی قابل‌توجهی در قبض‌های انرژی، به‌ویژه در ماه‌های هوای گرم با خنک‌تر نگه داشتن دمای داخل خانه شوند.

در طول تابستان، پنجره های خانه شما می توانند گرمای زیادی را حفظ کرده و آن را به خانه شما بازگردانند. با ایجاد سایه بر روی پنجره، میزان اشعه ماوراء بنفش که به پنجره برخورد می کند و میزان گرمایی که پنجره شما حفظ می کند کاهش می یابد و در نتیجه در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

در زمستان، سایه بان  پنجره می تواند. محافظت بیشتری در برابر بادهای سردی که از پنجره نشت می کند، ایجاد کند که باعث کاهش انرژی مصرفی برای گرم کردن خانه شما می شود. در برخی موارد می توان سایبان های جمع شونده را برای جلوگیری از تجمع برف و یخ که ممکن است منجر به آسیب به سایبان شود نصب کرد. این ویژگی معمولاً در سایبان های پارچه ای دیده می شود.

هدف اصلی سایبان، محافظت از پنجره شما در برابر نور خورشید است. این طراحی انجام شده تا میزان تابش نور به پنجره شما را محدود کند که به نوبه خود میزان گرمای خورشیدی وارد شده به اتاق را نیز کاهش می دهد. در یک روز گرم، سایبان می تواند افزایش حرارت پنجره های شما را تا 50 درصد کاهش دهد. این بدان معناست که خانه شما خنک تر خواهد ماند و نیازی به استفاده از تهویه مطبوع ندارید. این مسئله می تواند باعث صرفه جویی در هزینه قبض برق و کاهش کربن تولیدی شود.

جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش

سایبان پنجره به محافظت از شما در برابر اشعه های مضر UV کمک می کند. شیشه های رنگ نشده کمترین محافظت را در برابر تشعشعات خورشیدی ارائه می دهند. اما یک سایبان پنجره – به ویژه سایبان ساخته شده از مواد ضد آفتاب – می تواند به میزان قابل توجهی اشعه UV را که از پنجره های شما وارد می شود، کاهش دهد.

از رنگ پریدگی مبلمان و فرش جلوگیری کنید

سایبان پنجره از آسیب آفتاب به مبلمان شما جلوگیری می کند. احتمالاً متوجه شده اید که هر وسیله ای از مبلمان که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارد، بیشتر مستعد ساییدگی و پارگی است. این به این دلیل است که اشعه خورشید باعث نابودی تدریجی مواد مبلمان می شود. سایبان‌ها فقط از خانه شما در برابر نور خورشید محافظت نمی‌کنند، از همه عناصر محافظت می‌کنند.

برگردیم به این واقعیت که سایبان پنجره برای جلوگیری از تابش مستقیم خورشید از پنجره است. همچنین از محو شدن رنگ روی مبلمان و فرش شما جلوگیری می کند. با گذشت زمان، اشعه ماوراء بنفش می تواند به پارچه ها آسیب برساند و در نتیجه، متوجه خواهید شد که رنگ از روی مبلمان کم رنگ می شود. یک سایه بان پنجره می تواند مقدار زیادی سایه برای محافظت از وسایل شما که در زیر آن قرار دارند ایجاد کند. با به حداقل رساندن میزان ورود اشعه ماوراء بنفش به خانه شما، از محو شدن رنگ مواد جلوگیری می کند.

یک منطقه نشیمن گسترده ایجاد می کند

اگر از وعده‌های غذایی در فضای باز در پاسیو لذت می‌برید یا از مهمانی‌های شام در خانه خود لذت می‌برید، سایبان نصب شده روی درب پاسیو یا درب باغ می‌تواند فضای نشیمن گسترده‌ای را در ایوان ایجاد کند. محافظت بهتری در برابر نور خورشید در طول روز و محیط خصوصی تری برای شما و مهمانان خانه شما ایجاد می کند.

محافظت بهتر در برابر عناصر

خانه خود را حتی در شرایط نامساعد جوی تهویه کنید. از باز بودن پنجره های خود حتی در هنگام بارندگی لذت ببرید. با نصب سایبان پنجره بر روی پنجره های خانه، دیگر نگران نشت آب باران از طریق پنجره های باز خود به داخل خانه نخواهید بود. شما بدون توجه به شرایط آب و هوایی گزینه هایی برای تهویه دارید. علاوه بر این، باران، برف و تراکم می توانند به مرور زمان پنجره های شما را فرسوده کنند. نصب سایبان پنجره می تواند محافظت بهتری از نمای بیرونی پنجره های شما در شرایط آب و هوایی نامساعد داشته باشد.

جلوگیری از تراکم هوا

تراکم حتی در پنجره هایی با کیفیت بالا که از مواد بادوام ساخته شده اند نیز عامل اصلی آسیب پنجره است. این موضوع زمانی اتفاق می افتد که رطوبت بین سطح داخلی پنجره به دام می افتد. تراکم مانند لکه های مه آلود با قطرات آب به نظر می رسد و همچنین دید از طریق پنجره را دشوارتر می کند.

اگر در پنجره‌های خانه‌تان نشانه‌هایی از تراکم می‌بینید، باید پنجره‌ها را تمیز و خشک کنید. زیرا ممکن است باعث رشد قارچ‌ها و کپک‌ها روی پنجره شود. نصب سایبان پنجره در بالای پنجره می تواند با ایجاد پوشش اضافی و کاهش میزان آب و رطوبتی که می تواند با پنجره تماس پیدا کند از تراکم جلوگیری کند.

محافظت در برابر باد

سایبان پنجره، خانه را از بادهای شدید محافظت می کنند. این موضوع می تواند به خانه شما کمک کند تا گرما را در ماه های سردتر حفظ نماید و از ورود بادهای سرد به منزل ممانعت کند

یک سایبان همچنین می تواند به محافظت از قاب پنجره شما در برابر آسیب ناشی از باران کمک کند. این کار را با جلوگیری از تماس مستقیم آب با قاب پنجره و هدایت هرگونه جریان برگشتی از خانه شما انجام می دهد.

 برخی از افرادی که سایبان های پنجره را نصب کرده اند حتی از کاهش تعداد اشکالات وارد شده به خانه خود گزارش می دهند.

چادر پنجره

چادر پنجره

نکات مهم در انتخاب سایبان پنجره

اگر به فکر نصب سایبان پنجره هستید، باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید.

ابتدا باید بررسی کنید که می خواهید سایبان روی کدام پنجره نصب شود. بسته به بودجه شما، افزودن سایبان به هر پنجره ممکن است مقرون به صرفه نباشد. به این ترتیب، بهتر است بر روی مواردی تمرکز کنید که بیشترین بهره را از محافظت می‌برند – مانند پنجره‌هایی که بیشترین آفتاب را دریافت می‌کنند.

در مرحله بعد، باید سبک سایبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. از آنجایی که گزینه های مختلفی وجود دارد که هر کدام مزایا و محدودیت های خاص خود را دارند، ممکن است بخواهید با یک متخصص در مورد اینکه چه چیزی به بهترین وجه برای ملک شما مناسب است صحبت کنید. اگر سبک درستی را برای پنجره انتخاب کرده باشید، بهره وری از سایبان به حداکثر خواهد رسید. چون در این صورت الگوی به کار رفته در سایبان با نوع ساختمان و دیزاین پنجره شما هماهنگی خواهد داشت.

در نهایت، باید در نظر بگیرید که می‌خواهید سایبان‌هایتان چه شکلی باشند. در حالی که روند فعلی انتخاب رنگی است که با نمای بیرونی ملک هماهنگ باشد، ممکن است بخواهید بیشتر از یک رنگ سبک استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید، در حالی که رنگ‌های تیره‌تر در کاهش تابش خیره‌کننده بهتر عمل می‌کنند، رنگ‌های روشن‌تر محافظت بهتری در برابر حرارت دارند.

آیا سایه بان پنجره نیاز به نگهداری زیادی دارد؟

قبل از پیاده سازی سایبان پنجره، بسیاری از صاحبان خانه می خواهند اطمینان حاصل کنند کاری که انجام می دهند در واقع یک پیشرفت است و در آینده برای آن ها هزینه و دردسر بیشتری برای تعمیر و نگهداری ندارد. این موضوع قابل درک است. خوشبختانه استفاده از سایبان ها نیاز به نگهداری و تعمیر ندارد.

مزایای استفاده از سایه بان پنجره

پوست حیوانات و ساخت سایبان

اثبات این مورد دشوار است، اما اعتقاد بر این است که غارنشینان از پوست حیوانات برای پوشاندن پنجره های موقت خود استفاده می کردند. در هوای سرد، پوست ها مانع از باد و دمای یخ می شدند. در هوای گرم از پوست های آغشته به آب به عنوان شبه تهویه هوا استفاده می کردند.

امروزه پوشش های پنجره در فضای باز از پارچه اکریلیک ساخته می شود.

سایبان های رومی

رومی ها بین سال های 70 تا 72 پس از میلاد، کولوسئوم، آمفی تئاتر معروف را در رم ساختند. این تئاتر عظیم (می تواند تا 50000 نفر را در خود جای دهد) هنوز پابرجاست. چنین فضایی ابتدا هدیه ای به رومی ها به عنوان یک مکان سرگرمی بود.

اما، رومی ها دو سال ساخت و ساز را به عنوان یک هدیه در نظر نمی گرفتند. اعتقاد بر این است که رومی ها پنجره های خود را با پارچه های مرطوب می پوشاندند تا گرد و غبار از خانه های آن ها دور شود.

خود کولوسئوم نیز توسط نوع اولیه سایبان جمع شونده به نام ولاریوم پوشیده شده بود و تماشاگران را از گرما و عوامل بیرونی محافظت می کرد.

سایبان ها برای محیط زیست خوب هستند

اتاق‌ های آفتاب‌ گیر تا ساعت ۳ بعدازظهر گرم و دلپذیر هستند. سایبان ها می توانند مقداری از نور خورشید را مسدود کنند و خانه شما را در دمای راحت تری نگه دارند.

اگر روی پنجره ای که رو به جنوب غرب است سایبان نصب کنید، می توانید گرمای خود را در تابستان تا 77 درصد کاهش دهید. به عبارت دیگر، خانه شما بسیار خنک تر و در نتیجه راحت تر احساس می شود. تهویه مطبوع شما نیازی به کار سختی نخواهد داشت که باعث صرفه جویی در هزینه های برقی شما و کاهش انتشار CO2 می شود.

خانه خود را با سایبان های پنجره ارتقا دهید

سایبان ‌ها و سایبان‌ های پنجره سابقه طولانی در بهبود زندگی ما دارند. آن‌ها از ما در برابر عوامل محافظت می‌ کنند و حتی به ما کمک می‌ کنند در قبض‌ های آب و برق صرفه‌جویی کنیم.

سایبان جلو پنجره

سایبان جلو پنجره

قیمت سایبان پنجره

قیمت سایبان پنجره می تواند تحت تاثیر عوامل و عناصر مختلف قرار بگیرد. سایبان ها از مواد مختلفی ساخته شده اند. هر چه مواد با دوام، با کیفیت و مستحکم تری به عنوان سایبان انتخاب کنید، به همان نسبت باید پرداخت بیشتری برای سایبان پنجره در نظر بگیرید.

 میزان متراژ نیز بر قیمت سایبان پنجره تاثیر خواهد داشت. برخی از افراد تمایل دارند با یک حرکت دو نشان بزنند. در واقع آن ها می خواهند سایبان پنجره فضایی برای نشستن آن ها نیز فراهم کند. در چنین حالتی احتمالاً متراژ گسترده تری برای پوشش دهی پنجره نیاز خواهید داشت. ضمن اینکه قیمت سایبان پنجره نیز افزایش پیدا می کند.

اینستاگرام ایران سایبان

چرا ایران سایبان؟

ایران سایبان تنها تولید کننده سایبان میباشد. که با مدیریت دکتر مردی موفق به ثبت اختراع در این صنعت شده است.

شرکت ایران سایبان بیش از نیم قرن تجربه درخشان در تولید و نصب انواع سایبان، چتر و آلاچیق در کشور دارد.

تولیدی ایران سایه بان ، پروژه های بیشماری را در سطح کشور اجرا نموده است.از جمله سایبان تبلیغاتی بازویی و کالسکه ای با تیراژ بالا برای شرکتهای: ایرانسل، همراه اول، دامداران، جوجو، شمس، الکتروژن، چای محمود، چای دبش، پمینا، اویلا،کاله،آب معدنی دماوند، گلنوش، سولیکو و …

مجموعه ایران سایبان، انواع سایبان را با قیمت تولیدی به سراسر کشور ارسال مینماید.

مدیریت: 09121694829 (مردی) کارشناس فروش: 09208199519 دفتر فروش: 44903002 کارگاه: 55848821

شرکت ایران سایه بان
شرکت ایران سایه بان

این مطلب برایتان مفید بود؟

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×