سایبان مغازه

دونوع پر کاربرد سایه بان مغازه عبارتند از:

سایبان برقی مغازه: این نوع از سایه بان به علت امکان استفاده از موتور برقی به سایبان برقی نیز خوانده می شود . سایه بان برقی مغازه با نامهای زیر نیز شناخته می شود:

سایبان بازویی

سایبان فنری

سایبان اتوماتیک

سایبان مفصلی

سایبان بازشو

سطح پوشش (جلو آمدگی)استاندارد سایبان برقی ۲٫۵۰ سانتیمتر می باشد.البته بازوهای تولیدی ایران سایبان تا سطح ۳ متر را نیز بدون هیچگونه مشکلی تحت پوشش  خود قرار می دهند.

این نوع از سایبان مغازه،به علت داشتن اسکلت آلومینیومی قیمت بالاتری نسبت به سایبان کالسکه ای دارد.

سایبان برقی به علت شکیل بودن به شدت مورد استقبال شرکتها و برندها جهت تبلیغات برند روی سایبان قرار گرفته است.

در این نوع از سایبان مغازه امکان استفاده از گیربکس دستی،موتور برقی (معمولا با مارک بارزانته ایتالیا) و موتور برقی ثبت اختراع شده توسط ایران سایبان وجود دارد.

سایبان کالسکه ای: این نوع از سایبان مغازه  بطور معمول تا سطح ۱٫۲۰سانتیمتر را تحت پوشش سایه خود قرار می دهد.البته سایبانهای کالسکه ای تولیدی ایران سایبان تا ۱٫۷۰ سانتیمتر نیز امکان جلو آمدن را دارند.اسکلت سایبان کالسکه ای معمولا از جنس آهن بوده  و به همین علت قیمت پایینتری نسبت به سایبان برقی دارد.

ایران سایبان اخیرا سایبانهای مغازه از نوع سایبان کالسکه ای با فریم آلومینیومی نیز به محصولات تولیدی خود افزوده است.

سایبان بازویی (سایبان برقی) و سایبان کالسکه ای دو نوع پرکاربرد از سایه بانهای مغازه هستند که امروزه کاربردهای فراوانی دارند.

کاربردهای انواع سایبان مغازه

با نامگذاری این نمونه از سایبان ها به سایبان مغازه، ممکن است بسیاری از افراد گمان کنند که تنها برای سر در مغازه ها می توان از این نوع سایبان ها استفاده کرد. این در حالی است که کاربرد سایبان ها بسیار وسیع بوده و در هر مکانی می توان از آنها استفاده کرد.ایران سایبان بصورت تخصصی در زمینه تولید انواع سایبان مغازه  فعالیت میکند

سایبان پارکینگ خودرو 

سایبان ماشین ،یکی از نمونه های سایه بان بوده که می توان برای حفاظت خودرو در برابر نور آفتاب از آن استفاده کرد.سایبان خودرو معمولا با ظرافت و زیبایی خاصی تهیه و تولید می شود.سایه بان متحرک خودرو و پارکینگ، با کاربردی چند منظوره، در رنگ های مختلف و با طراحی های خاص پاسخگوی سلایق مختلف خواهد بود. و مزیت بزرگی برای ارامش و راحتی مشتریان می باشد.

سایبان تراس

نمونه دیگر سایبان ها که بسیار هم کاربردی می باشد، سایبان بالکن می باشد. حد استاندارد  سایبان تراس را در اغلب موارد تا  عرض ۶ و باز شوندگی ۲٫۵ میباشد. البته امکان ساخت سایبان تراس با ابعاد متفاوت نیز وجود دارد.طراحی و ساخت سایه بان مناسب و چتری برای بالکن، تراس، حیاط، کنار استخر و… در فصول گرم سال باعث خواهد شد  در طول روز نیز بتوان راحت تر و بهتر ازاین فضاها استفاده کرد و لذت کافی برد.

سایبان تبلیغاتی 

سایبان مغازه با توجه به نوع، رنگ و جنس و… می تواند در نقش سایه بان تبلیغاتی نیز کابرد متنوعی داشته باشد.برای تبلیغات برندها روی سایبان از هر دو مدل سایبان کالسکه ای و سایبان بازویی میتوان بهره برد.ایران سایبان با توجه به داشتن رزومه قوی در زمینه تبلیغات برندها روی سایبان ،با افتخار آماده همکاری با صاحبان شرکتها و برندها میباشد.

مزایای سایبان مغازه 

سایبان مغازه یکی از مواردی است که در سال های اخیر ذهن بسیاری از مغازه داران در سراسر کشور را به خود مشغول کرده است. زیرا علاوه بر مزایای بسیار زیادی که آفتاب برای سلامتی انسان دارد، آسیب هایی نیز ممکن است به برخی از محصولات برساند. نور مستقیم آفتاب می تواند هر محصولی که داخل مغازه قرار داشته را از بین ببرد. زیرا نور آفتاب به طور پیوسته به محلی خاص می تابد و این امر می تواند خساراتی را به دنبال داشته باشد. این موضوع باعث شده تا سایبان مغازه برای همه مغازه داران از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار باشد.

معمولا سایبان مغازه را از پارچه های کره ای تولید می کنند، زیرا این نوع از پارچه ها دورو بوده و دارای روکش پی وی سی می باشند. این موضوع باعث می شود تا کیفیت و زیبایی سایبان مغازه بسیار بیشتر شود. البته علاوه بر پارچه های کره ای از پارچه های نانو نیز در ساخت سایبان مغازه استفاده می شود. پارچه های نانو در طرح و رنگ های بسیار مختلفی تهیه و تولید می شوند. این موضوع باعث شده تا استفاده از پارچه های نانو نیز با استقبال مناسبی مواجه شود.

معرفی سایه بان مغازه

در گذشته سیستم سایبان دستی به عنوان سایبان مغازه را در جلوی مغازه ها و فروشگاه ها بسیار دیده ایم که برای باز و بسته کردن این مدل از سایبان مغازه می بایست از دسته هندل استفاده می نمودند. امروزه سیستم سایبان مغازه به گونه ای پیشرفت کرد است که شما فقط با زدن کلید ریموت می توانید سایبان مغازه را باز و بسته کنید.

سایه بان مغازه سقف ثابت یا جمع شونده ای است که به ساختمان خارجی متصل میشود و مغازه یا سازه مورد نظر را در برابر آفتاب و بارش باران محافظت میکند اما همانگونه که میدانید با پیشرفت امکانات استفاده از وسایل به همان شکل ابتدایی محدود نمیشود و استفاده های گوناگونی میتوان از آن ها کرد امروزه از مدل های سایبان مغازه برای تبلیغات نیز استفاده میشود جنس سایبان مغازه عموما از پلی استر ، پنبه و پی وی سی میباشد که در سایبان های تراس ، کالسکه ای ،برقی و تبلیغاتی نیز به کار میرود اما اگر شما قصد دارید برای مغازه خود علاوه بر یک سایبان وسیله ای تبلیغاتی و زیبا بسازید باید سفارش ساخت یک سایبان تبلیغاتی از جنس پارچه فلکسی و نوع بسیار با کیفیت آن را دهید که به مراتب هزینه بالایی  دارد ولی  کارایی بهتری نیز دارد ولی اگر نمیخواهید هزینه زیادی در این رابطه انجام دهید میتوانید از پارچه بنر با نوع کم کیفیت تر آن استفاده نمایید در زمان سفارش سایبان تبلیغاتی سازنده آن طرح مورد نظر شما را به صورتی بر روی بنر پیاده سازی میکند که در صورت بازو بسته کردن سایبان کار شما به زیبایی تبلیغ شود.

در کنار سایبان مغازه و سایبان های تبلیغاتی سایبان های دیگری که امروزه استفاده زیادی دارد و مورد استقبال قرار گرفته سایبان تراس یا بالکن ها میباشد همانطور که در بالا اشاره شد جنس این سایبان ها نیز از پی وی سی ، پلی استر یا پنبه بنابر سلیقه سفارش دهنده میباشد عموما سایبان تراس ثابت بوده و نیازی به جابجایی ندارد ولی اگر علاقه دارید معماری خاصی به بالکن خود بدهید بهتر از نوع برقی سایبان های مغازه را سفارش دهید و درخواست زدن طرح های جالب و منحصر به فرد بر روی سایبان خود را دهید تا علاوه بر اینکه محافظی در برابر نور و باران داشته باشید وسیله ای برای خاص و شیک کردن معماری منزل تراس بالکن یا هر جای دیگری که قصد استفاده از آن را دارید داشته باشید.