سایبان دفتر
سایبان دفتر
20 مرداد 1402
چتر باغی
چتر باغی
20 مرداد 1402
نمایش همه
سایبان لوکس

سایبان لوکس

5
(1)

سایبان لوکس

سایبان لوکس و مدرن در سالیان اخیر کاربرد های بسیار زیادی در طراحی های شهری داشته است و باعث زیبایی فضای شهر گردیده است.

خرید سایبان لوکس

اهمیت سایبان 

سایبان ها در دنیای امروز تبدیل به یک ضرورت در خانه باغ ها، ویلاها، مغازه ها، تراس ها و حتی جهت کار های تبلیغاتی شده است. در محیط هایی نظیر پارکینگ ها نیز از این وسیله کاربردی استفاده زیادی می شود. دلیل استفاده از این سایبان ها موقعیت جغرافیایی کشور ما می باشد که دارای فصول گرمی است و استفاده از سایبان را، ضروری می کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با انواع سایبان آشنا سازیم و موارد کاربرد هر کدام را نیز برای شما شرح دهیم.

سایبان حیاط

سایبان حیاط

سایبان ها

سایبان ها می توانند ثابت و یا حتی متحرک باشند که به صورت کاذب در محیط مورد نظر قرار گرفته می شوند. سایبان ها باعث حفاظت در برابر نور خورشید، باران، برف، تگرگ و… می شوند. سایبان های متحرک به دلیل قابلیت جمع شوندگی بسیار کاربرد دارند و می توانید آن را در محیط های بسیار کوچک نیز جای دهید. اگر در محیط هایی هستید که احتمال سقوط اشیا بر روی افراد، وسایل و یا خودرو ها زیاد می باشد بهترین گزینه جهت حفاظت سایبان می باشد. افراد زیادی تمایل دارند تا خودرو های آنها در برابر گرد و خاک و مدفوع پرندگان محفوظ بماند، این وسیله کاربردی می تواند به آنها کمک شایانی کند.

در سال های گذشته سایبان ها بسیار متنوع شده اند و از طرح  ها، مدل ها و جنس های زیادی برخوردار هستند. انواع مختلفی از سایبان لوکس در بازار موجود می باشد که کاربرد های مختلفی دارند.  برخی از مدل ها و جنس ها به صورت اختصاصی جهت محیط های خاصی طراحی گردیده است. به عنوان مثال سایبان های مورد استفاده در تراس ها با سایبان های مغازه ها و یا حتی ورزشگاه ها کاملا متفاوت می باشد. جنس سایبان ها می تواند از پارچه، فولاد، پلی استر، آلومینیوم و… باشد که پرکاربرد ترین آنها معمولا از جنس پارچه و آلومینیوم می باشد.

انواع سایبان لوکس

انواع سایبان لوکس

انواع سایبان

همانطور که قبلا نیز گفتیم سایبان ها به دو دسته سایبان ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند که هر کدام کاربرد و مزایایی دارند. سایبان های ثابت پس از نصب دیگر قابلیت جا به جا شدن نخواهد داشت و بیشتر برای محیط های پایدار، از این نوع استفاده می گردد. این سایبان ها از استراکچر بسیار محکمی برخوردار هستند که باعث ثبات آنها در جایگاه خود می شود. سایبان های متحرک یکی از پر کاربرد ترین سایبان ها می باشند که با توجه به نیاز، می توانند از حالتی به حالت دیگر تغییر کنند. سایبان های متحرک مکانیکی به وسیله یک اهرم باز و یا بسته می شوند. سایبان های متحرک الکتریکی با استفاده از ریموت و موتور قابل استفاده می باشند که در زمره سایبان لوکس جای می گیرند. سایبان های متحرک الکتریکی حتی بدون ریموت نیز قابل استفاده هستند و با اهرم های خاصی باز و بسته می شوند.

نمونه کارهای سایبان

کاربرد سایبان ها

سایبان لوکس و مدرن در طراحی های امروزی جایگاه ویژه ای دارد. پیشرفت تکنولوژی باعث گردیده تا روز به روز از سایبان های مدرن تر و کاربردی تری رونمایی شود. در واقع افراد می توانند با توجه به هر موقعیت و ابعاد نوع خاصی از سایبان ها را انتخاب کنند. سایبان های تبلیغاتی یکی از سایبان هایی است که در دنیای تجاری از آنها استفاده زیادی می شود. در ادامه به برخی از این سایبان های مدرن می پردازیم.

سایبان مغازه

سایبان مغازه از جمله سایبان های بسیار کاربردی می باشد که تقریبا اکثر مغازه داران به آن نیاز پیدا می کنند. علاوه بر روز های گرم سال حتی در زمستان نیز مغازه ها به سایبان نیاز مبرم پیدا می کنند. این سایبان ها بر اساس نوع کاربری دارای اندازه، رنگ، جنس و حالت های مختلفی می باشند.

سایه بان تبلیغاتی مغازه

سایه بان تبلیغاتی مغازه

سایبان باغ

سایبان لوکس در جهت زیبا سازی فضای باغ ها و ویلا ها بسیار کمک کننده می باشد. از این سایبان ها در پارک ها و فضاهای سبز شهری نیز استفاده می شود و تقاضا برای آنها بسیار زیاد می باشد. نام دیگر این سایبان ها، سایبان برقی است که به دو نوع مدرن و سنتی در هر فضای سبزی قابل مشاهده می باشد.

سایبان پارکینگ

در پارکینگ هایی که مسقف نیستند بحث حفاظت از خودرو ها بسیار مطرح می باشد. طراحان با استفاده از سایبان پارکینگ تلاش می کنند تا خودرو ها و سایر وسایل نقلیه را در برابر نور خورشید، آلاینده ها، برف و باران و تگرگ و… محافظت کنند.

سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ

سایبان ورزشگاه ها

این نوع از سایبان ها به صورت متحرک و یا ثابت کاربرد دارند و در ورزشگاه ها استفاده بسیار زیادی دارند. علاوه بر بحث محافظت این سایه بان ها برای زیبا سازی فضای ورزشگاه ها نیز، مورد استفاده قرار می گیرند و در اغلب طراحی ها جزء جدا نشدنی آنها هستند.

سایبان جایگاه سوخت

در جایگاه های سوخت تردد بسیار بالا می باشد و بر همین اساس استفاده از یک سایبان کاربردی و ویژه بسیار اهمیت دارد. در این مکان ها باید از سایبان هایی استفاده شود که علاوه بر زیبایی بتواند دوام و استحکام خوبی نیز داشته باشد. هر چه از سایبان لوکس و مدرن در این جایگاه ها بیشتر استفاده شود فضای زیبا تری پدید خواهد آمد و درآمد زایی نیز، بیشتر صورت خواهد گرفت. حفاظت از ابزار آلات و ماشین آلات موجود در جایگاه ها نیز با استفاده از سایبان ها امکان پذیر می باشد.

سایبان پنجره

در منازلی که به صورت جنوبی هستند ممکن است نور و گرما باعث آزار ساکنین شود از همین رو، با استفاده از سایبان های پنجره و یا سایبان تراس این مشکل را برطرف می کنند. سایبان پنجره به دو صورت ثابت و متحرک وجود دارد. استفاده از سایبان متحرک در این فضا از مقبولیت بیشتری برخوردار می باشد چرا که در صورت لزوم می توانند آنها را تغییر حالت دهند. حتی در زمستان ها نیز این سایبان ها مانع از ورود برف و باران به داخل منزل خواهند شد.

قیمت سایبان ها

سایبان ها بر اساس متحرک بودن و یا ثابت بودن و یا حتی متحرک الکتریکی و یا مکانیکی بودن قیمت های بسیار متفاوتی دارند. این محصولات همچنین به دلیل طراحی، جنس، ابعاد و برند آنها دارای قیمت های بسیار متفاوتی هستند. با توجه به نوسانات نرخ ارز و تورم موجود در بازار نرخ این سایبان ها به مراتب بیشتر خواهد شد. سایبان های سنتی به دلیل اینکه تنها از چوب و پارچه تهیه می شوند از مقرون به صرفه ترین نوع سایبان ها می باشند.  

قیمت سایبان ها

قیمت سایبان ها

نظافت سایبان

بسته به نوع و جنس سایبان ها شستشوی آنها نیز کاملا متفاوت می باشد. اگر سایبان از جنس پلاستیک باشد باید از اسپری های پاک کننده سطوح استفاده شود. هنگام اسپری پاک کننده نباید سطح سایبان خیس باشد و به وسیله پارچه یا فرچه نرم آن را به راحتی و قبل از خشک شدن، تمیز کنید. در پایان باید با آب آن را شستشو نمایید و مراقب باشید که فشار آب باعث پارگی آن نشود. برای سایبان های فلزی باید از فشار آب استفاده شود و سراسر سایبان خیس گردد. سپس با استفاده از پاک کننده هایی که مناسب سطوح فلزی هستند سطح سایبان را پاک نمود. توجه کنید که شوینده هایی غیر از این شوینده ها برای تمیز کردن سایبان ها مناسب نخواهد بود. لا به لای صفحات سایبان را به خوبی بشویید چرا که محلول به این نقاط نیز سرایت کرده است. دقت داشته باشید که تمام محلول را از روی سایبان بشویید در غیر این صورت باعث ایجاد غشایی بر روی سایبان خواهد شد.

سایت ایران سایبان

سایت ایران سایبان

نظافت سایبان برقی

سایبان های برقی از لحاظ شستشو با سایر سایبان ها متفاوت هستند. دو روش برای شستشوی این گونه از سایبان ها وجود دارد. اول اینکه به وسیله بخارشو های مخصوص توسط شرکت های مختلف آنها را تمیز کنید. در روش دوم تمامی قطعات سایبان باز شده و به وسیله شوینده مناسب خود شسته می شوند و دوباره به هم متصل می گردند. نظافت سایبان های برقی به عوامل مختلفی از جمله جنس بدنه، مدل، نوع و… بستگی دارد. سایبان ها به دلیل قرار گرفتن در فضای باز در معرض آلاینده های زیادی می باشند و با پاک کردن و نظافت آنها به دوام و طول عمر آنها کمک شایانی خواهید کرد.

لزوم استفاده از سایبان خودرو

روکش های موجود در اتومبیل ها به دلیل جنس های غیر استاندارد در معرض نور خورشید، به شدت گرم می شوند و امکان نشستن در خودرو را نمی دهند. استفاده از سایبان همانند یک تهویه می باشد که به خنک ماندن خودرو شما کمک خواهد کرد. همچنین باران های اسیدی در شهر های بزرگ و صنعتی باعث از بین رفتن بدنه خودرو خواهد شد. با استفاده از سایبان های استاندارد از رنگ خودروی خود حفاظت خواهید کرد.

سایبان ماشین فولباکس

سایبان ماشین فولباکس

کلام پایانی در خصوص سایبان

با استفاده از سایبان های مختلف از قرار گرفتن در معرض آلاینده ها، نور خورشید، باران، گرد و خاک، برف و… در امان می مانید. انواع سایبان لوکس برای جایگاه ها و موقعیت های مناسب طراحی گردیده است که هر کدام از آنها کارایی متفاوتی دارند. سایبان ها به دو صورت ثابت و یا متحرک هستند که سایبان متحرک به دو گونه مکانیکی و الکتریکی به بازار عرضه گردیده است. این سایبان ها بسته به نوع و جنس دارای رو های شستشوی بسیار متفاوتی هستند. سعی کنید از افراد مجرب و متخصص جهت نظافت سایبان ها استفاده کنید چرا که رعایت نکاتی برای دوام و طول عمر سایبان ضروری است.  

شرکت ایران سایه بان

شرکت ایران سایه بان

این مطلب برایتان مفید بود؟

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×