شید رول
شید رول
28 مرداد 1399
سایبان بالکن
سایبان بالکن
28 مرداد 1399
نمایش همه
سایبان ماشین

سایبان ماشین

5
(1)

سایبان ماشین

سایبان ماشین یکی از سایبان هایی است. که در اغلب ساختمان ها اعم از مسکونی، تفریحی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم با ارائه توضیحات کامل و جامع شما همراهان عزیز را یاری کنیم. تا بهترین انتخاب را داشته باشید. با ما تا پایان این مطلب همراه شوید.

پروژه های سایه بان      خرید سایه بان ماشین

توضیحاتی در مورد سایبان ماشین

سایبان ماشین یک نمونه از سایبان هایی است. که از آن به عنوان محافظی برای انواع ماشین در برابر شرایط نامناسب جوی استفاده می شود. این نوع سایه بان ها معمولا با مدل ها و جنس های مختلفی تهیه و تولید می شوند. تا بتوانند، نیاز افراد مختلف در مکان های متفاوت را برطرف نمایند. ابعاد این سایبان ها نیز به متراژ محیطی که قرار است سایبان استفاده شود، بستگی دارد. به همین خاطر این امکان وجود دارد تا بتوان به صورت کاملا سفارشی انواع سایبان خودرو را تهیه کرد.

سایبان ماشین باید ویژگی های لازم را داشته باشد. تا بتوان از آن استفاده بهینه ای را انجام داد. به همین خاطر کیفیت ساخت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. برای رسیدن به بالاترین کیفیت ساخت، انتخاب متریال درجه یک تاثیر فراوانی دارد. سایبان پارکینگ و خودرو باید روکشی استاندارد داشته باشد. تا در شرایط نامساعد جوی مثل بارش برف و باران نیز بتواند از بدنه خودرو به بهترین شکل ممکن حفاظت نماید. این نوع از سایه بان ها را می توان هم به صورت پیش ساخته و هم به صورت سفارشی تهیه کرد. البته در اغلب موارد ساخت سفارشی این سایبان ها می تواند نتیجه بهتر و قابل قبولی داشته باشد.

سایه بان ماشین

سایبان پارکینگ برای چه افرادی مناسب است؟

هر محصولی که تولید می شود قطعا هدف از ساخت آن حل یک یا حتی چند مشکل است. سایبان پارکینگ خودرو نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته همه افراد تمایل دارند. از ماشین خود به بهترین شکل ممکن محافظت کنند. و آن را در یک محیط امن و ایمن نگهداری کنند. تا بر اثر شرایط نامساعد جوی آسیبی به ماشین وارد نشود. آفتاب، باد، برف، باران و… از جمله شرایط جوی به حساب می آیند که می توانند در دراز مدت تاثیرات منفی بر روی رنگ و بدنه خودرو داشته باشند.

برخی از افراد در هنگام ساخت خانه، پارکینگی را برای ماشین خود تعبیه می کنند. تا بتوانند ماشین خود را در آن پارک کنند. اما طبق تحقیقاتی که انجام شده است. اغلب خانه ها فاقد پارکینگ هستند. و فضای امنی برای پارک خودرو ندارند. در این موارد سایبان پارکینگ ماشین بهترین و کاربردی گزینه است. این سایبان ها با اشغال فضای بسیار کمی، امکان محافظت از انواع ماشین را در هر فضایی امکان پذیر می کنند. سایبان خودرو را می توان برای یک یا چند ماشین طراحی و تولید نمود، بدین ترتیب ادارات و سایر مراکزی که نیاز به پارکینگ بزرگ دارند نیز می توانند از سایبان پارکینگ ماشین استفاده نمایند.

سایبان پارکینگ

طراحی چادر سایبان خودرو

طراحی سایبان پارکینگ خودرو یکی از مهمترین مراحل تولید این محصول به شمار می رود. قبل از هر کاری باید به طراحی محصول پرداخته شود، برای این که طراحی سایبان پارکینگ ماشین به طور استاندارد انجام شود، باید ابعاد سایبان و محلی که قرار است سایبان استفاده شود در نظر گرفته شوند. موضوع دیگری که در هنگام طراحی سایبان پارکینگ اتومبیل باید مورد نظر قرار بگیرد، انتظاراتی است که مشتری از این سایبان دارد. برخی از افراد می خواهند با کمترین هزینه یک سایبان تهیه کنند. و شکل ظاهری و یا آپشن هایی که یک سایبان می تواند داشته باشد، برای آنها مهم نیست. در چنین مواقعی می توان با یک سایبان ثابت و نسبتا ارزان رضایت مشتری را جلب کرد.

زمانی که مشتری انتظارات بیشتری از یک سایبان پارکینگ اتومبیل دارد، طراحی کمی مشکل تر می شود. در چنین مواقعی شیک و زیبا بودن سایبان و همچنین مدرن بودن آن نیز اهمیت پیدا می کنند، به همین خاطر کار طراحی سایبان ماشین کمی دشوار تر از قبل می شود. استفاده از مواد و متریالی مثل آلومینیوم و روکش های نانو می تواند. به طراح کمک کند تا بتواند زیبایی سایبان را بیشتر کند. و به افزایش رضایت مشتریان کمک کند. تیم طراحی هر  مرکز تولید سایبان می تواند نقش تعیین کننده ای در کیفیت سایبان خودرو داشته باشد.

شرکت ایران سایه بان

دلایل محبوبیت سایبان خودرو در سال های اخیر چیست؟

حتما شما هم اگر نگاهی به اطراف خود کنید. متوجه خواهید شد در سال های اخیر افراد بیشتری نسبت به قبل از سایبان خودرو استقبال می کنند. این موضوع دلایل مختلفی دارد. که یکی از مهمترین آنها افزایش چشمگیر قیمت خودرو در سال های اخیر است. با توجه به نوسانات نرخ ارز به طور روزانه شاهد افزایش قیمت خودروهای داخلی و خارجی هستیم. این موضوع باعث شده تا ماشین ها تبدیل به بخش قابل توجهی از سرمایه هر خانواده به شمار برود. به همین خاطر حفاظت از ماشین در برابر شرایط مختلف جوی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هر گونه سهل انگاری می تواند مشکلات اقتصادی زیادی را برای خانواده به وجود آورد.

موضوع دیگری که سبب شده تا استقبال از سایبان ماشین در سال های اخیر بسیار بیشتر از قبل شود، ورود تکنولوژی به عرصه تولید سایبان است. در سال های اخیر پیشرفت های بسیار زیادی در ساخت انواع سایبان انجام شده است، برای مثال سایبان های اتوماتیک یا سایه بان هوشمند  وارد بازار شده اند که تفاوت بسیار زیادی با سایبان های قدیمی دارند. این موضوع باعث شده تا افراد بسیار زیادی تمایل به استفاده از سایبان خودرو پیدا کرده و نسبت به تهیه سایبان دلخواه خود اقدام نمایند.

نحوه محاسبه ابعاد سایبان متحرک خودرو

موضوعی که باید به آن توجه داشته باشیم ابعاد سایبان خودرو است، البته در اینجا قصد داریم حداقل متراژ مورد نیاز را بیان کنیم. اگر فضای کافی در اختیار داشته باشیم، محدودیت خاصی از نظر ابعاد وجود ندارد. و هر متراژی که بخواهید می توانیم برای سایبان در نظر بگیریم. زمانی که محدودیت از نظر فضا وجود دارد باید ابعاد سایبان را 3 در 5 متر در نظر بگیریم. این اندازه برای زمانی است که سایبان فقط برای یک ماشین مورد استفاده قرار می گیرد.

زمانی که سایبان برای دو ماشین یا بیشتر طراحی می شود. باید این متراژ کمی بیشتر شود. یعنی برای هر ماشین 3 در 6 متر در نظر گرفته شود. بدین ترتیب برای هر ماشین حدود 15 متر مربع در نظر گرفته می شود. این سایبان ها را می توان در خانه، باغ، ویلا و یا هر مکان دیگری نصب کرد. ساخت و نصب این سایبان ها بهتر است. توسط  تیم حرفه ای آقای سایبان انجام شود. تا از این طریق بتوان از کیفیت سایبان اطمینان حاصل کرد. کیفیت سایبان خودرو بستگی به متریال و تجربه نیروی کار شرکت سازنده دارد. ما این اطمینان را به مشتریان خود می دهیم که از باتجربه ترین تیم طراحی و ساخت سایبان برای تولید سایبان پارکینگ ماشین استفاده نماییم.

نحوه اندازه گیری سایه بان

طول عمر سایه بان ماشین چقدر است؟

موضوع بسیار مهم دیگری که در هنگام خرید سایبان ماشین مورد توجه قرار می گیرد. و ممکن است ذهن بسیاری از مشتریان را به خود مشغول سازد. دوام و طول عمر این نوع از سایبان ها است. قبل از هر چیزی باید به رعایت استانداردها در انتخاب مواد و متریال مورد استفاده و همچنین در ساخت سایبان اشاره کنیم. در صورتی که متریال به خوبی انتخاب شوند. و همه اصول مربوط به ساخت رعایت شوند. می توان انتظارات بسیار بیشتری از سایبان پارکینگ خودرو داشت. اما زمانی که این موارد رعایت نمی شوند. نباید انتظار داشت که بتوان برای مدت زمان طولانی از سایبان خودرو استفاده کرد.

علاوه بر مواردی که به آنها اشاره کردیم، نحوه نگهداری از سایبان نیز در مدت زمان استفاده از این محصول تاثیر فراوانی دارد.  البته با بی توجهی می توان این زمان را از حداقل نیز کمتر کرد. و با افزایش توجه به ساخت و نگهداری از سایبان می توان این مدت را از حداکثر زمان بیان شده نیز بیشتر کرد. با توجه به توضیحاتی که در این بخش به آنها اشاره شده متوجه می شویم که استفاده از سایبان خودرو از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است.

آیا سایبان خودرو در برابر باد مقاومت لازم را دارد؟

بسیاری از شما همراهان عزیز در هنگام خرید سایبان خودرو نگران مقاومت سایبان در برابر باد هستید. اگر سایبان مقاومت کافی در برابر باد نداشته باشد، در صورتی که سرعت باد از یک حد معین بیشتر شود، ممکن است باعث خرابی سایبان شود. خراب شدن سایبان بر اثر باد می تواند آسیب های بسیار جدی به ماشین وارد نماید. به همین خاطر قبل از خرید سایبان باید اطمینان داشته باشیم که محصول خریداری شده نمی تواند باد را تحمل نماید. چون ساه بان یک سازه معلق میباشد. و فقط از یک طرف مهارشده است. توصیه ایران سایه بان بسته نگه داشتن سایه بان در مواقع باد میباشد.

خراب شدن سایبان بر اثر باد علاوه بر آسیب به ماشین، هزینه تعمیر و یا ساخت مجدد سایه بان را نیز به دنبال خواهد داشت. این موارد باعث شده تا شرکت های سازنده تمرکز بسیار بیشتری روی مقاومت سازه سایبان در برابر باد داشته باشند. 

مقاومت سایبان پارکینگ در برابر بارش برف چگونه است؟

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهمی که در هنگام خرید سایبان ماشین باید به آن توجه ویژه ای شود. مقاومت در برابر بارش برف می باشد. البته این موضوع برای شهرهای سردسیر اهمیت پیدا می کند. و برای شهرهای گرمسیری چندان اهمیتی ندارد. بارش برف سنگین باعث می شود تا مقدار زیادی برف بر روی سایبان جمع شود. جمع شدن برف بر روی سایبان باعث می شود تا فشار زیادی به سازه سایبان وارد شود.

سایبان هایی که امروزه تولید می شوند دارای سازه بسیار مستحکمی هستند. و از طرفی روکش بسیار مقاومی نیز دارند. این موارد باعث شده تا مقاومت سایبان خودرو در برابر بارش برف بسیار مطلوب باشد. توصیه ما بسته نگه داشتن سایه بان در مواقع برف میباشد.

تحمل وزن بالا توسط سایبان ماشین باعث می شود تا این سایبان ها طول عمر بیشتری داشته باشند، زیرا سازه هایی که دوام کافی ندارند سریع دچار مشکل می شوند. به همین خاطر سایبان هایی که تحمل مقاومت آنها بسیار مطلوب است. از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشند، زیرا نیاز به تعمیر و تعویض در چنین سایه بان هایی بسیار کم می شود.

عملکرد سایه بان ماشین در برابر نور مستقیم آفتاب چگونه است؟

نور مستقیم آفتاب یکی از مضرترین عوامل جوی برای بدنه خودرو می باشد. نور مستقیم آفتاب دارای اشعه های مختلفی است که برخی از آنها اثرات منفی بر روی بدنه خودرو باقی می گذارند. به همین خاطر اگر ماشین برای مدت زمانی طولانی در برابر نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد، بدنه خودرو با مشکلات متعددی مواجه می شود. تغییر رنگ و کمرنگ شدن رنگ خودرو از جمله مشکلات شایعی هستند که منشاء اصلی آنها نور مستقیم آفتاب است. به همین منظور از سایبان ماشین استفاده می شود تا رنگ بدنه خودرو و حتی اجزای داخلی ماشین آسیب نبینند.

سایبان خودرو خود نیز باید در برابر اشعه های مضر نور آفتاب مقاومت لازم را داشته باشد تا خریدار بتواند برای مدت زمان طولانی بدون آنکه سایبان دچار مشکل شود، از آن استفاده نمایند. روکش سایبان خودرو معمولا از جنس پی وی سی انتخاب می شود. این روکش ها معمولا یک لایه  anti-UV نیز دارند. این موارد باعث می شوند تا روکش سایبان بتواند در برابر مضرات اشعه های مضر در امان بماند و آسیب جدی نبیند. روکش های استاندارد به بازتابش اشعه های مضر نور آفتاب کمک می کنند. این بازتابش کمک می کند تا روکش سایبان آسیب خاصی نبیند.

مقاومت سایبان اتوموبیل در برابر آتش چگونه است؟

آتش حادثه ای است که همیشه در کمین یک خودرو می باشد، زیرا سیستم برق ماشین ممکن است دچار اختلال شود و از طرفی دیگر همیشه مقداری بنزین در باک ماشین ها قرار دارد. علاوه بر اینها ممکن است منبع آتش جای دیگری باشد و به سمت ماشین انتقال پیدا کند. بدین ترتیب مقاومت روکش سایبان خودرو در برابر آتش می تواند در جلوگیری از انتشار آتش کمک کرده و مانع از شروع یک آتش سوزی یا شدت گرفتن آن شود. این موضوع می تواند در افزایش ایمنی در برابر آتش سوزی تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

روکش سایبان ماشین دارای قابلیت اشتعال محدود می باشد. شاید بسیاری از افراد معنای اشتعال محدود را ندانند، به همین خاطر توضیحات بیشتری پیرامون این موضوع ارائه می کنیم تا برای همه افراد کاملا واضح و روشن شود. قابلیت اشتعال محدود به این معناست که اگر شعله مستقیم آتش به این روکش ها گرفته شود روشن می شوند اما در صورتی که شعله خاموش شود، سریعا آتش خاموش می شود. در واقع این روکش ها حالت خود سوزی ندارند و به محض اینکه منبع آتش خاموش می شود، سوختن روکش این سایبان ها نیز متوقف خواهد شد. بدین ترتیب می توان گفت ایمنی روکش سایبان ماشین در برابر آتش سوزی بسیار مناسب می باشد.

مقاومت روکش سایبان ماشین در برابر باران چگونه است؟

بارش باران پدیده ای است که تقریبا در همه شهرهای کشور شاهد آن هستیم. البته ممکن است در برخی از شهرها کمتر و در بعضی از شهرها میزان بارش بیشتر باشد. روکش سایبان خودرو باید به نحوی تولید شده باشد که در برابر نفوذ آب مقاومت بسیار خوبی داشته باشد. بدنه خودرو از فولاد ساخته می شود که رطوبت می تواند تاثیرات منفی روی آن داشته باشد. رطوبت به مرور زمان منجر به زنگ زدگی و پوسیدگی بدنه خودرو می شود. به همین خاطر ضد آب بودن روکش سایبان پارکینگ خودرو از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

روکش های پی وی سی و نانو که در حال حاضر در بازار به وفور یافت می شوند. این قابلیت را دارند که از نفوذ آب جلوگیری نمایند و به اصطلاح ضد آب می باشند. به همین خاطر استقبال از این روکش ها برای سایبان پارکینگ ماشین در سال های اخیر بسیار زیاد شده است. در صورتی که روکش خودرو نتواند به خوبی از بدنه خودرو در برابر رطوبت محافظت کند، کارایی سایبان کم می شود این موضوع ممکن است باعث کاهش تمایل استفاده از سایبان شود، زیرا یکی از اهداف اصلی از نصب سایبان پارکینگ اتومبیل، جلوگیری از نفوذ آب و عدم خیس شدن بدنه خودرو می باشد.

آیا امکان شستشوی سایبان ماشین وجود دارد؟

امروزه اغلب سایبان ها به صورت هوشمند ساخته می شوند و دارای موتور الکتریکی هستند، به همین خاطر برخی از افراد ممکن است با این سوال مواجه شوند که آیا می توان سایبان ماشین را شست یا خیر؟ در پاسخ به این سوال در یک کلام می توان گفت بله، اما قصد داریم توضیحات تکمیلی پیرامون این موضوع را نیز برای شما دوستان و همراهان عزیز بیان کنیم تا بیشتر با مقوله شستشوی سایبان پارکینگ خودرو آشنا شوید.

سایبان پارکینگ اتومبیل را معمولا شرکت آقای سایبان  از مواد و متریالی می سازند که نسبت به رطوبت مقاومت بسیار زیادی دارند، زیرا قرار است در هر شرایط جوی از این سایبان ها برای پوشش کامل خودرو استفاده شود. سازه این سایبان ها اغلب از جنس هایی مثل آلومینیوم و یا فلزاتی است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند. روکش این نوع سایبان ها نیز دارای خاصیت ضد آب می باشد. در صورتی که سایبان برقی باشد، موتور الکتریکی سایبان همراه با حفاظ در جای مناسب و استاندارد قرار می گیرد تا رطوبت آسیبی به آن وارد نکند. بدین ترتیب با شستشوی سایبان خودرو هیچ گونه مشکلی برای موتور الکتریکی و سیم کشی های موجود به وجود نخواهد آمد.

چه نکاتی در طراحی و ساخت سایبان ماشین از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند؟

طراحی و ساخت سایبان پارکینگ ماشین از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لازم است شرکت ایران سایبان در هنگام طراحی و ساخت این نوع از سایبان ها به نکات بسیار زیادی توجه داشته باشند. بدون توجه به نکات ریز و درشت، قطعا نمی توان سایبانی را تولید کرد که توانایی رفع نیازهای مشتری را داشته باشد. از این رو شرکت های معتبر همیشه با رعایت اصول و استانداردهای لازم و با توجه به نکات ریز و درشت اقدام به تولید انواع سایبان پارکینگ اتومبیل می کنند. در این بخش قصد داریم چند نمونه از مهم ترین نکاتی را که شرکت های سازنده در هنگام ساخت سایبان ماشین باید مورد توجه قرار دهند را به طور مختصر معرفی کنیم.

استحکام و مقاومت سازه سایبان

یکی از مهمترین نکاتی که ارتباط مستقیمی به ایمنی سایبان دارد، استحکام و مقاومت سازه می باشد. سایبان خودرو قرار است در بدترین شرایط جوی مثل باد، برف و باران از ماشین که وسیله ای گران قیمت محسوب می شود، محافظت نماید. حال اگر سازه سایبان استحکام کافی نداشته باشد، باد شدید و یا برف سنگین ممکن است صدماتی به سازه سایبان وارد نماید و این موضوع باعث می شود تا به تعمیر و یا تعویض سایبان نیاز پیدا کنیم. هم تعمیر و هم تعویض سایبان ممکن است هزینه های زیادی را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد، به همین خاطر توجه به استحکام و مقاومت سازه در هنگام ساخت سایبان پارکینگ خودرو از نکات بسیار مهم محسوب می شود.

توجه به متراژ حیاط

اینکه حیاط بزرگ است یا کوچک و چه مقدار فضای آزاد برای نصب سایبان خودرو وجود دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. این موضوع به خاطر تنوع در انواع سایبان و همچنین متفاوت بودن متراژ خانه ها می باشد. قطعا هر سایبانی برای هر خانه ای مناسب نیست، پس باید به این موضوع توجه ویژه ای بشود. زمانی که فضای موجود کوچک باشد، بهتر است از سایبان هایی استفاده کنیم که تاشو بوده و قابلیت جمع شوندگی دارند اما زمانی که فضای کافی در اختیار داشته باشیم سایبان های ثابت و یا پیش ساخته نیز می توانند گزینه های روی میز محسوب شوند و دستمان در این شرایط برای انتخاب بازتر است.

شرایط اقلیمی منطقه

اینکه از نظر جغرافیایی در کدام نقطه از کشور قرار داریم نیز از نکاتی است که در هنگام ساخت سایبان خودرو باید مورد توجه قرار بگیرد. برای مثال برای افرادی که در شمال کشور زندگی می کنند، حتما باید از متریال ضد زنگ و همچنین روکش ضد آب استفاده شود. این موضوع برای افرادی که در جنوب کشور زندگی می کنند، اهمیت کمتری پیدا می کند اگر چه استفاده از متریال مرغوب در هر نقطه جغرافیایی می تواند به نگهداری بهتر از خودرو کمک کند. شاید موضوعی که باعث می شود برخی از افراد به سراغ متریال نامرغوب بروند، هزینه ساخت سایبان است که البته یک بار هزینه درست و به جا می تواند به افزایش رضایت خود فرد منجر شود.

کیفیت ظاهری

با صرف نظر از مکانی که قرار است سایبان ماشین نصب شود، هر محیطی باید جلوه ظاهری مناسبی داشته باشد. بدین ترتیب وسایلی که ساخته می شوند باید از نظر ظاهری به نحوی باشند که با نصب آنها جلوه بصری محیط بر هم نخورد و البته با توجه به زیبایی که داشته، بتوانند محیط را از یکنواختی خارج کرده و زیباتر قبل بکنند. بدین ترتیب در طراحی و ساخت سایبان خودرو نیز باید این موضوع مد نظر قرار داده شود که هر جایی این سایه بان نصب می شود باید پس از نصب سایبان، جلوه به مراتب زیباتری نسبت به قبل پیدا کند.

زیبایی سایبان ماشین

توجه به نکات فوق کمک می کند تا افراد بتوانند با رضایت کامل از سایبان خودرو برای مکان مورد نظر خود استفاده نمایند. هر کدام از این نکات در هنگام ساخت سایبان مورد توجه قرار نگیرد، در واقع یک نقص را در سایبان به وجود می آورد. سایبانی که دارای نقصی است قطعا نمی تواند مصرف کننده را به طور کامل راضی نگه دارد. این موضوع باعث می شود تا استقبال از سایبان کمتر شود. بدین ترتیب شرکت های سازنده باید با توجه کامل به این نکات تلاش کنند تا بتوانند رضایت کامل مصرف کننده را جلب نمایند، در غیر این صورت مشتریان خود را از دست خواهند دارد و از طرفی رقبای خود را قدرتمند تر خواهند کرد، زیرا تولیدکنندگان زیادی در هر حوزه ای از جمله تولید سایبان در کشور وجود دارد.

مدلهای سایبان ماشین

سایبان ماشین دارای مدل های مختلفی است، این تنوع به خاطر وجود سلیقه های بسیار مختلف مردم می باشد. این موضوع باعث شده تا شرکت های معتبر فعال در حوزه تولید انواع سایبان این آمادگی را داشته باشند تا سایه بان ماشین را در مدل های بسیار مختلفی تولید و روانه بازار نمایند. باید توجه داشته باشیم که هر کدام از مدل های سایبان خودرو را که انتخاب کنیم باید به صورت استاندارد تولید شوند تا بتوانیم انتظارات خود را برآورده کنیم. به همین خاطر باید در انتخاب شرکت تولید کننده سایبان دقت زیادی داشته باشیم.

قبل از پرداختن به مدل های مختلف سایبان خودرو، بهتر است یک تقسیم بندی کلی از این سایبان ها داشته باشیم و پس از آن به معرفی انواع سایه بان ماشین بپردازیم. به طور کلی سایبان پارکینگ خودرو را می توان به سایبان های ثابت و سایه بان های متحرک تقسیم بندی کرد. سایبان ثابت را معمولا در مکان هایی که زیبایی چندان اهمیت نداشته و البته کاهش هزینه های تولید اولویت می باشد، استفاده می کنند.

سایبان متحرک را معمولا برای مکان هایی که علاوه بر کیفیت، ظاهر سایبان نیز ارزش بسیار بالایی دارد، استفاده می کنند. معمولا برای باغ، ویلا و همچنین منازل مسکونی که زیبایی سازه های مختلف از جمله سایبان خودرو اهمیت دارد، بهتر است از سایبان متحرک استفاده شود. سایبان های متحرک با استفاده از یک ریموت کنترل به راحتی باز و بسته می شوند. راحت بودن باز و بسته شده این سایه بان ها باعث می شود تا همه افراد این امکان را داشته باشند که بتوانند از این نوع سایبان ها استفاده نمایند. استفاده از موتور الکتریکی باکیفیت برای سایبان هایی که متحرک هستند، ضروری است. موتور الکتریکی کمک می کند تا بدون دخالت دست و نیروی مکانیکی، سایبان به راحتی باز و بسته شود.

آشنایی با انواع مدلهای سایبان ماشین

سایبان خودرو قابل حمل

سایبان خودرو پرتابل یا قابل حمل یک نمونه از کاربردی ترین نمونه از سایبان های موجود در بازار به شمار می رود. این نوع سایبان ها همان طوری که از نامشان می توانیم متوجه شویم، قابلیت حمل آسانی دارند، به همین خاطر در سفرهای کوتاه و یا حتی بلند مدت می توانند یکی از وسایلی باشند که همراه افراد بوده و به حفاظت از بدنه ماشین در مکان های مختلف کمک بسیار زیادی می کنند.سایبان خودرو قابل حمل معمولا دارای پایه ای مخصوص است که به راحتی می توان آن را باز و بسته کرد.

سایبان پارکینگ جمع شو

این نوع از سایبان ها قابلیت جمع شو دارند و برای حیاط می توانند گزینه مناسبی باشند. با استفاده از این نوع سایبان می توان در هنگامی که ماشین وارد حیاط می شود سایبان را باز کرد تا از سایبان حفاظت کند. در هنگامی که ماشین بیرون از منزل باشد به راحتی می توان این نوع سایبان ها را جمع کرد. بدین ترتیب در مکان هایی که کمبود جا یکی از مشکلات اصلی محسوب می شود، می توان از سایبان جمع شو  استفاده کرد. با توجه به کوچک شدن خانه ها در سال های اخیر، میزان استفاده از سایبان جمع شو در سال های اخیر بسیار زیاد شده است.

سایه بان پارکینگ جمع شو

سایبان خفاشی ماشین

سایبان خفاشی همانطور که اسم آن می توان متوجه شد، شکل و شمایلی خفاشی دارد. این نوع سایبان ها دارای سازه ای بسیار مقاوم و سبک هستند. انتخاب پارچه مناسب برای این سایبان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. معمولا سایبان های خفاشی باید دارای روکشی ضد آب باشند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. سایبان های خفاشی هم از نظر کیفیت و هم از نظر جلوه بصری دارای شرایط بسیار مطلوبی هستند.

سایبان آکاردئونی ماشین

شاید برخی از شما تا به حال سایبان آکاردئونی ندیده باشید، اما قطعا ساز آکاردئون را می شناسید. سایبان آکاردئونی از سازه ای تشکیل می شود که شباهت بسیار زیادی به ساز آکاردئون دارد. زمانی که به سایبان نیاز داشته باشیم می توانیم آن را باز کنیم و ماشین را در محیط ایمن ایجاد شده توسط سایبان قرار داد. حفاظت کامل این سایبان ها باعث می شود تا در شرایط نامساعد جوی مثل برف و باران هیچ گونه رطوبتی به ماشین نرسد. با توجه به مصرف مصالح بیشتر در این نوع سازه ها، شاید قیمت نسبتا بالاتری نسبت به سایبان های معمولی داشته باشند، اما کیفیت آنها باعث شده تا از این سایبان ها استقبال بسیار خوبی در داخل کشور بشود.

سایبان چادری ماشین

این نوع سایبان ها شباهت زیادی به چادر دارند. معمولا پایه های مقاومی برای این نوع چادر ها در نظر گرفته می شود و روکش این نوع سایبان ها نیز بسیار محکم به پایه ها متصل می شود تا تحمل بادهای سنگین را نیز داشته باشد. هم از پایه های فولادی و هم از پایه های آلومینیومی برای ساخت این نوع سایبان می توان استفاده کرد. برای انتخاب متریال باید میزان هزینه مد نظر مشتری در نظر گرفته شود تا بتواند بهترین سایبان را بر اساس بودجه ای که دارد تهیه نماید. روکش این سازه ها را می توان از پارچه های ضد آب انتخاب کرد تا کیفیت سایبان به حد استاندارد برسد.

سایبان بازویی ماشین

سایبان بازویی از جمله سایبان هایی است که تقریبا همه کاره محسوب می شود و می توان برای موارد مختلفی از آن استفاده کرد. یکی از کاربردهای این نوع سایبان ها برای پارکینگ ماشین است. مزیت اصلی که این نوع سایبان ها دارند، زیبایی منحصر به فرد آنها است. به همین خاطر می توان در مکان هایی که زیبایی سایبان یکی از فاکتورهای مد نظر مشتری است، از این سازه استفاده کرد. امکان تولید این سایبان ها هم به صورت برقی و هم به صورت دستی میسر می باشد. بدین ترتیب قبل از شروع به ساخت باید نیاز و سلیقه مشتری پرسیده شود تا بتوان بهترین انتخاب را برای وی انجام داد.

سایبان خیمه ای ماشین

خیمه یک نوع سازه چادری است که در سال های اخیر استفاده از آن بسیار زیاد شده است. سایبان هایی که به شکل خیمه ساخته می شوند معمولا معماری منحصر به فردی نسبت به سایر سایبان ها دارند. این سازه ها دارای مقاومت بسیار خوبی در شرایط نامساعد جوی هستند. معمولا سایبان خیمه ای را در ابعاد مختلف می توان احداث کرد. بدین ترتیب فرقی نمی کند که سایبان برای یک ماشین ساخته می شود یا قرار است چندین ماشین در سایبان قرار بگیرند. در هر صورت می توان از این سایبان برای پارکینگ ماشین استفاده نمود.

سایبان خیمه ای

سایه بان صدفی خودرو 

سایبان صدفی خودرو

سایبان چتری ماشین

سایبان چتری ماشین یکی از معروف ترین سایبان هایی است که برای حفاظت از خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به محل قرار گیری پایه، معمولا از چترهای پایه کنار برای محافظت از بدنه خودرو استفاده می شود. کنار بودن پایه باعث می شود تا هیچ گونه مزاحمتی ایجاد نشود و به راحتی بتوان در زاویه مناسب سایبان را قرار داد. چتر پایه کنار به راحتی باز و بسته می شود همه افراد در هر مکانی می توانند از این نوع سایبان ها استفاده نمایند. مزیت این سایبان های چتری  این است که می توان به راحتی آنها را جمع کرد و در مواقع نیاز دوباره از آنها استفاده کرد.

سایه بان چتری ماشین

سایبان ماشین دارای چه ویژگی هایی است؟

قطعا افرادی که برای خرید سایبان ماشین اقدام می کنند. اطلاعاتی در مورد این سایبان ها و مزایای آنها دارند. اما باز هم لازم دانستیم برای افزایش آگاهی و اطلاعات شما سروران گرامی، به مواردی اشاره کنیم تا توانسته باشیم اطلاعاتی هر چند ناچیز را در اختیار شما قرار دهیم. قطعا هر محصولی دارای یک سری مزایا بوده و این مزایا سبب می شوند تا مصرف کننده به خرید آن راغب شود. سایبان خودرو نیز از این قاعده مستثنی نبوده و قطعا مطالعه ویژگی های این محصول می تواند تاثیر فراوانی در گرفتن تصمیم برای سفارش سایبان ماشین از شرکت ایران سایبان داشته باشد. پس همچنان همراه ما باشید.

نصب آسان و سریع

نصب آسان و سریع را می توان یکی از مزایای سایبان خودرو برشمرد. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که زمان و هزینه نصب سایبان را برای مصرف کننده کاهش می دهد. البته انتخاب شرکت سازنده و همچنین افرادی که نصب سایبان را بر عهده دارند، تاثیر بسیار زیادی در چگونگی نصب سایبان خودرو دارد. سریع و آسان بودن نصب به معنی نیست که هر فردی بدون هیچ گونه تخصصی می تواند این نوع سایبان را نصب کند، بلکه برای افرادی که تخصص کافی را دارند، ساده و سریع قابل انجام است.

داشتن تنوع بالا

همان طور که در بخش های قبلی همین مطلب اشاره شده، سایبان هایی که برای ماشین مورد استفاده قرار می گیرند، تنوع بسیار زیادی دارند و هر فردی می تواند طبق سلیقه و نیاز خود نوع آن را انتخاب کند. این تنوع کمک می کند تا شرکت های سازنده نیاز به آمادگی بسیار بیشتری داشته باشند، زیرا مشتری هر نوع سایبانی را ممکن است سفارش دهد و شرکت سازنده باید توانایی لازم از نظر تامین قطعات و نیروی کار متخصص داشته باشد تا بتواند پاسخگوی نیاز مشتری خود باشد. ایران سایبان بزرگ ترین شرکت در حوزه تولید انواع سایبان بوده که توانسته بزرگ ترین و تخصصی ترین تیم طراحی و ساخت سایبان خودرو را در کشور تشکیل دهد.

امکان استفاده از انواع روکش با جنس و طرح های مختلف

روکش یکی از بخش های سایبان خودرو می باشد که می تواند تاثیر بسیار زیادی در کیفیت نهایی سایبان داشته باشد. استفاده از روکش متناسب با اقلیم آب و هوایی منطقه یکی از مواردی است که هرگز نباید از آن غافل شویم. از همه روکش ها می توان برای سایبان ماشین استفاده کرد، به همین خاطر هیچ فرقی نمی کند که شما در کدام نقطه از کشور زندگی می کنید، در هر صورت می توانید سایبان خودرو را با روکشی که متناسب با اقلیم منطقه شماست خریداری کرده و از آن استفاده کنید. معمولا روکش های ضد آب برای مناطقی که برف و باران زیادی می بارد، بهترین گزینه به شمار می روند و برای مناطق گرمسیری و کم باران، روکش های پارچه ای نیز جوابگوی نیاز شما هستند.

حفاظت کامل از خودرو

حفاظت کامل از خودرو می تواند اصلی ترین هدف از خرید سایبان ماشین به نظر برسد. حال اگر سایبانی نتواند این کار را به درستی انجام دهد، ممکن است اسباب نارضایتی مصرف کننده را فراهم نماید. شرکت ایران سایبان مردی  همه نمونه های سایبان خودرو را به نحوی طراحی و تولید می نماید که بتوانند حفاظت کامل از خودرو را امکان پذیر نمایند. برای مثال امکان تغییر و تنظیم زاویه برای این نوع سایبان ها باعث شده تا بتوان با توجه به شرایط جوی، زاویه سایبان را تنظیم کرد تا هیچ گونه خطری خودرو را تهدید نکند.

دوام و طول عمر بالا

یکی دیگر از ویژگی هایی که همه سایبان های مخصوص ماشین باید داشته باشند، دوام و طول عمر بالا است. دوام سایبان ها به متریال مورد استفاده و همچنین نحوه ساخت سایبان خودرو برای حیاط یا هر مکان دیگری بستگی دارد. استفاده از متریال با کیفیت و گران قیمت مثل آلومینیوم می تواند باعث افزایش طول عمر سایبان شود. معمولا آلومینیوم خاصیت ضد زنگ دارد و باعث می شود در شرایط نامطلوب آب و هوایی نیز سایبان دچار خوردگی نشود. البته این موضوع را نباید فراموش کنیم که با افزایش دوام و طول عمر، قیمت سایبان ماشین ممکن است افزایش پیدا کند.

دوام کافی در برابر شرایط نامساعد مثل باد یا طوفان

باد یا طوفان شرایط جوی نامساعدی است که در نقاط مختلف کشور در فصول مختلف ممکن است مشاهده شود. باد و طوفان در صورتی که شدید باشند، نیروی بسیار زیادی را به سایبان ماشین وارد می کنند. در اینجا کیفیت ساخت و تخصص نیروی کار بیشتر از هر چیزی خودش را نشان می دهد. هم ساخت و هم نصب سایبان باید توسط نیروی کار ماهر انجام شود تا سایبان بتواند در برابر بادهای تند یا طوفان مقاومت لازم را نشان دهد. البته از کیفیت متریال مورد استفاده نیز نباید غافل شویم. هر چقدر از مواد و متریال مرغوب تر استفاده شود، قطعا مقاومت سازه نسبت به باد و طوفان بیشتر می شود.

مناسب بودن از نظر اقتصادی

یکی از ویژگی های سایبان ماشین که تقریبا برای همه مشتریان دارای اهمیت می باشد، مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی است. اغلب افراد تمایل دارند محصولاتی که خریداری می کنند، هم از نظر کارایی بهترین عملکرد ممکن را داشته و هم از نظر قیمت در بهترین شرایط ممکن قرار داشته باشد. قیمت مناسب سایبان پارکینگ خودرو به منزله بی کیفیت بودن آن نیست، بلکه شرکت ما قصد دارد با کمترین سود ممکن محصولات تولید شده را به دست مشتریان برساند. این موضوع هم برای ما و هم برای مصرف کننده سودمند بوده و برای هر دو طرف معامله این سیاست کاری رضایت کامل به همراه خواهد داشت.

کمک به حفظ سلامت راننده

زمانی که ماشین برای مدت زمان طولانی در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد، این امکان که هوای داخل ماشین از وضعیت استاندارد خارج شود، زیاد است. اغلب قطعات داخلی ماشین پلاستیکی هستند و تابش مستقیم نور آفتاب ممکن است باعث رها سازی ذرات معلق مضر در فضای داخلی ماشین شود. ورود راننده به چنین فضایی می تواند مشکلات زیادی را برای وی به وجود آورد. گاهی اوقات ممکن است در کوتاه مدت مشکل خاصی به وجود نیاید اما قطعا زمانی که این مورد برای مدت زمان طولانی تکرار شود، قطعا مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد.

جلوگیری از کثیف شدن سریع خودرو و کاهش نیاز به کارواش

کثیف شدن خودرو باعث می شود تا مراجعه به کارواش برای شستشوی ماشین ضرورت پیدا کند. مراجعه به کارواش قطعا نیاز به صرف زمان و هزینه دارد. بدین ترتیب اغلب افراد به دنبال راهی هستند تا نیاز به کارواش را تا حد ممکن کم کنند. نصب سایبان برقی خودرو می تواند به راحتی این مشکل را برطرف کند. هر زمانی که خودرو در منزل پارک می شود می توان سایبان برقی را باز کرد و در مواقعی که خودرو خارج از منزل است می توان به راحتی سایبان ماشین را جمع کرد. بدین ترتیب نیاز به کارواش تا حدود زیادی کاهش می یابد و افراد می توانند در وقت و هزینه های روزمره صرفه جویی کنند.

قیمت سایبان خودرو

قیمت سایبان ماشین یکی از موضوعاتی است که برای مشتریان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. معمولا قیمت این سایبان ها وابستگی شدیدی به مواد و متریال مصرفی دارد. هر چه از مواد با کیفیت و مرغوب تری استفاده شود، قطعا قیمت سایبان خودرو نیز افزایش می یابد. البته باید این موضوع را نیز مد نظر داشت که با استفاده از متریال درجه یک، دوام و طول عمر این سایبان ها نیز افزایش می یابد. بدین ترتیب نباید انتظار داشته باشیم که یک سایبان ارزان قیمت اما با کیفیت بالا را به راحتی تهیه کنیم.  

عوامل دیگری هم در قیمت چادر سایبان ماشین تاثیرگذار است که از جمله آنها می توان ابعاد سایبان اشاره کرد. زیاد بودن ابعاد این سایبان ها باعث می شود تا برای ساخت سایبان نیاز به مواد اولیه بیشتری باشد. این موضوع خود به خود قیمت سایبان را افزایش می دهد. برقی یا دستی بودن سایبان از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت سایبان ماشین به شمار می رود، زیرا سایبان هایی که برقی هستند نیاز به یک موتور الکتریکی دارند که قطعا هزینه خرید آن را نیز باید در نظر گرفت.

آشنایی با نحوه سفارش سایبان خودرو

جهت سفارش سایبان خودرو برای حیاط ابتدا باید بهترین سایت سایبان ماشین را شناسایی کنیم. ایران سایبان یکی از بهترین سایت هایی است که در زمینه ساخت و فروش انواع سایبان ماشین فعالیت دارد. پس از شناسایی بهترین سایت سایبان ماشین، باید وارد سایت شویم و راه های ارتباطی با کارشناسان فروش را پیدا کنیم. در این مرحله کافیست با کارشناسان فروش ارتباط برقرار کنید، ابتدا مشاوره های لازم را دریافت خواهید کرد و پس از آن برای ثبت سفارش راهنمایی می شوید.

سایت های اینترنتی خرید سایبان ماشین را بسیار راحت کرده اند، زیرا نیازی به مراجعه حضوری نیست و تنها از طریق ارتباط تلفنی یا آنلاین می توان سفارش خود را ثبت کرده و محصول نهایی را در محل مورد نظر تحویل گرفت.  افرادی که مشغله کاری زیادی دارند با این روش میتوانند به راحتی سایبان ماشین مورد نظر خود را تهیه کنند. سفارش آنلاین سایبان خودرو علاوه بر صرفه جویی در زمان، از نظر اقتصادی نیز برای مشتریان مقرون به صرفه می باشد.

در این مطلب امیدواریم، توانسته باشیم .نکات مفیدی را برای آشنایی شما همراهان عزیز ارائه کرده باشیم. تا انتخاب دقیق و خرید هوشمندانه ای را تجربه نمایید.

سایبان پارکینگ

این مطلب برایتان مفید بود؟

لطفا به این مطلب امتیاز دهید.

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×